PODPOWIEDZI:

Tablety ASUSa zaktualizowane do Androida 4.1 Jeally Bean

Tablety ASUSa zaktualizowane do Androida 4.1 Jeally Bean

ASUS Transformer Pad Prime TF201 i ASUS Transformer Pad Infinity TF700 otrzymały aktualizację do najnowszej wersji Androida 4.1 Jeally Bean. Po aktualizacji systemu użytkownicy Transformerów z pewnością docenią m.in. automatyczną blokadę ekranu, dużo bardziej intuicyjną kamerę, dającą możliwość jednoczesnego wgrywania i selekcji dużej ilości zdjęć, a także znacznie mniejsze zużycie baterii.

Tablety Transformer Pad Prime TF201 i ASUS Transformer Pad Infinity TF700 to bardzo dobrze przyjęte przez użytkowników i ekspetrów flagowe produkty ASUSa. Są to urządzenia hybrydowe, wyposażone w dodatkową stację dokującą z klawiaturą QWERTY, baterią i portem USB.

Jak smakuje Jelly Bean?

Nowa wersja systemu operacyjnego Android, z którą kompatybilne są Transformer Pad Prime TF201 oraz Transformer Pad Infinity TF700, o wdzięcznej nazwie Jelly Bean, zapewnia płynne funkcjonowanie interfejsu urządzeń, z prędkością 60 klatek na sekundę. Ponadto wpływa na zwiększenie wydajności układu graficznego i procesora. Do najważniejszych usprawnień funkcjonalnych zaliczyć można głosowe wprowadzanie tekstu, które teraz odbywać może się również offline. Ulepszono także system wyszukiwania głosowego. Od teraz wyszukiwarka Voice Search będzie bardziej inteligentna – na zadawane pytania udzielać będzie konkretnych odpowiedzi, a wyszukane informacje mogą być odczytywane przez syntezator mowy. Zaktualizowano także system powiadomień, który pozwoli na głębszą interakcję z użytkownikiem. Powiadomienia będą teraz większe i bardziej urozmaicone. Zadbano również o usprawnienie zarządzania pulpitem. Ikony i widżety będą, w razie potrzeby, automatycznie szeregowane na ekranie.

1

Jelly Bean to także szereg nowych usług, wśród których wspomnieć trzeba przede wszystkim o Google Now, która jest swoistym menadżerem wyszukiwanych informacji. Pozwala na szybkie ich dostarczenie, w oparciu o dane, które użytkownik wcześniej udostępniał w Google, np. zapamiętując godzinę powrotu z pracy do domu i podając automatycznie informację o stanie utrudnień w ruchu drogowym. Ponadto na Transformerach można będzie tworzyć Back Up listy aplikacji, z łatwością odszukiwać, segregować i grupować wiadomości e-mail oraz foldery z dokumentami, a App Locker pomoże chronić osobiste dane i aplikacje. Uaktualniona wersja ASUS MyFrame pozwoli na ustawianie na Transformerach tapet live, a MyLibrary – na robienie notatek i zakreślanie tekstu podczas czytania dokumentów.

blog comments powered by Disqus
Tablety ASUSa zaktualizowane do Androida 4.1 Jeally Bean