PODPOWIEDZI:

iPhone 7: Apple przedstawi ładowanie z odległości 4,5 metra

iPhone 7: Apple przedstawi ładowanie z odległości 4,5 metra

Partnerstwo z firmą zajmującą się bezprzewodowym ładowaniem może zaowocować rewolucyjną technologią w smartfonach z niedalekiej przyszłości. Plotki głoszą, że iPhone 7 będzie można ładować bezprzewodowo.

Na początku roku krążyły plotki, jakoby firma Apple interesowała się dodaniem przełomowej możliwości bezprzewodowego ładowania do gamy swoich iPhone’ów, korzystając z technologii, która pozwoliłaby urządzeniu być samoistnie ładowanym ze znacznego dystansu.

Więcej informacji o Apple iPhone 7 ► 

Najnowsze doniesienia sugerują, że przedsiębiorstwo może zaprezentować je już w swoim nadchodzącym iPhonie 7.

Według New York Post, Apple podjął współpracę z firmą technologiczną Energous, by użyć ich systemu bezprzewodowego ładowania WattUp w przyszłych urządzeniach. Dwuczęściowa technologia Energousa pozwala naładować bezprzewodowo praktycznie każdy typ urządzenia z dystansu nawet do 4,5 metra.

Używa ona miniaturowego chipa – idealnego dla Apple, biorąc pod uwagę ich obostrzenia przy projektowaniu urządzeń – który odbiera energię z transmitera. To może oznaczać, że telefony będą w stanie ładować się będąc w kieszeni użytkownika, jeśli tylko znajdą się w zasięgu ładującego nadajnika.

Sprawdź Ranking najlepszych Telefonów ►

Istnieje spora ilość przesłanek sugerujących, że Energous zdobył poważnego partnera zainteresowanego wprowadzeniem ich technologii na rynek – i tym partnerem mogłaby być firma Apple.

Jeżeli plotki się potwierdzą, będzie to największe technologiczne posunięcie w smartfonach odkąd firma Apple wydała pierwszego iPhone’a w 2007 roku, jako że użytkownicy nie będą już musieli więcej zaprzątać sobie głowy pamiętaniem o podłączaniu swojego telefonu do ładowania.

iPhone 7

Jak dotychczas, firma bawiła się z bezprzewodowym ładowaniem bardziej w produktach takich jak Apple Watch aniżeli w iPhone’ach. Zadbała, by każdy wiedział, że będzie gonić za nową technologią tylko wtedy, gdy stanie się prawdziwie rewolucyjna, w przeciwieństwie do konkurencji wprowadzającej niewiele znaczące, marketingowo chwytliwe nowości.

Sprawdź aktualną cenę Apple iPhone 6  ► 

Apple słynie również z wchodzenia na rynek z określoną technologią później od konkurencji, jednak lepiej i pełniej ją wykorzystując.

Według International Business Times Energous celuje z uruchomieniem swojej technologii w pewien moment 2016 lub 2017 roku. Jeśli plotki są prawdziwe, prawdopodobnie iPhone 7, którego premiera będzie mieć miejsce we wrześniu lub przyszłoroczny iPhone 7S nadciągnie z iście rewolucyjną innowacją – prawdziwie bezprzewodowym ładowaniem.

Zobacz również pozostałe plotki nt. wyglądu Apple iPhone 7

blog comments powered by Disqus
iPhone 7: Apple przedstawi ładowanie z odległości 4,5 metra