PODPOWIEDZI:

Intel Prezentuje Project Alloy – Kompletny Zestaw VR

Intel Prezentuje Project Alloy – Kompletny Zestaw VR

Project Alloy to zestaw wirtualnej rzeczywistości typu all-in-one. Ma to być lider platform VR oraz krok w kierunku rzeczywistości połączonej, zwanej też merged reality, która polega na integracji świata realnego ze światem wirtualnym.

Prezes Intela, Brian Krzanich, podczas wystąpienia otwierającego tegoroczny IDF, przedstawił nam Project Alloy, kompletny zestaw rzeczywistości wirtualnej all-in-one. Co go wyróżnia? Zdaniem twórców zastosowanie kamer z technologią Intel RealSense pozwala użytkownikowi na bezpośrednią interakcję z wirtualną rzeczywistością wyświetlaną w okularach. Produkt trafi na rynek w 2017 roku jako otwarta platforma deweloperska. Co przyniesie przyszłość?

Swobodne poruszanie się

Urządzenie ma być samodzielną platformą i nie będzie wymagać połączenia ani z PC, ani z konsolą czy telewizorem. Oznacza to, że pozbędziemy się wszelkich kabli, które do tej pory utrudniały poruszanie się z innymi goglami VR. Z kolei dzięki wbudowanemu systemowi antykolizyjnemu użytkownik Project Alloy może eksplorować wirtualny świat poruszając się w realnym.

Czy warto kupić okulary do rzeczywistości wirtualnej? 

Brak zewnętrznych czujników

Połączona rzeczywistość w Alloy jest możliwa dzięki kamerom Intel RealSense wbudowanym w zestaw i w żadnym stopniu nie jest uzależniona od konfiguracji zewnętrznych czujników lub kamer w pomieszczeniu. Działa więc całkowicie samodzielnie.


Ekspresy do Kawy

Swoboda projektowania

Project Alloy w odróżnieniu od innych urządzeń tego typu został oparty na autorskiej technologii Intela, które udostępniane są dla programistów, twórców i wynalazców. Zestaw będzie dostępny w 2017 roku jako platforma otwarta, a co za im idzie, pozwoli na tworzenie własnych produktów na jego bazie. Intel dodatkowo zawarł współpracę z Microsoftem w celu optymalizacji treści opartych na Windowsie do wykorzystania na urządzeniach VR.

Rzeczywistość połączona

Alloy daje nowe możliwości dzięki połączeniu świata realnego z wirtualnym. Użytkownik widzi cześć realnego świata, w tym własne dłonie oraz ściany i przeszkody, które ograniczały ruch. Z kolei dzięki technologii Intel RealSense te elementy świata rzeczywistego nie tylko są widoczne, ale także możliwa jest interakcja z nimi w obrębie przestrzeni wirtualnej.

Szukacie okularów VR?

Premiera już w 2017 roku. Cena nie jest jeszcze znana. 

blog comments powered by Disqus
Intel Prezentuje Project Alloy – Kompletny Zestaw VR