PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Laptopy do 2500 zł - Niedrogie notebooki do biura i prostych gier |TOP 5|

IFA 2017 - Gogle Mieszanej Rzeczywistości od Lenovo

IFA 2017 - Gogle Mieszanej Rzeczywistości od Lenovo

Wirtualna rzeczywistość to szał ostatnich miesięcy. Nie każdy miał jeszcze okazję jej zasmakować, a producenci prześcigają się w ulepszaniu swoich produktów. Na scenę VR swojego zawodnika wprowadza Lenovo.

Nowy wymiar rozrywki

Od wielu lat gracze marzą o pójściu krok dalej - odrzuceniu myszki i klawiatury, zagłębieniu się w rozgrywkę jeszcze bardziej. Od niedawna jest to możliwe, wszystko dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. Obecnie na rynku znajdziemy kilka wartych uwagi modeli, lecz ich ceny bywają zaporowe. W ramach trwających targów IFA 2017, Lenovo zaprezentował nowy produkt - Lenovo Explorer.

Gogle od Lenovo w pełnej okazałości.Lenovo Explorer to gogle mieszanej rzeczywistości w środowisku Windows. Eksperci określają urządzenie jako jedno z najważniejszych udoskonaleń komputerów od kilkunastu lat. Produkt nie ma być odrębnym gadżetem do rozrywki - Explorer ma stanowić swoiste rozszerzenie komputera, które umożliwi użytkownikom na wykonywanie ulubionych czynności w ciekawszy sposób. Wyobraźcie to sobie - oglądanie filmów 360 stopni, sesje w grach i holograficzne podróże po świecie. Gogle umożliwiają nawet pracę w pakiecie Microsoft Office!

Praca na goglach od Lenovo to czysta przyjemność!

Jednym z ważniejszych udogodnień urządzenia jest swobodne i naturalne poruszanie. Wiele modeli oferuje już rejestrowanie ruchu użytkownika, jednakże większość z nich wymaga stosu kabli i rozstawienia specjalnych sensorów. Problem ten znika z Lenovo Explorer, gdyż mają one wbudowane mechanizmy śledzące położenie użytkownika. Konfiguracja urządzenia przebiega szybko - wystarczy podłączyć przewód od gniazda USB i wyjścia HDMI. Co najważniejsze, praktycznie nie ogranicza nas platforma. Gogle funkcjonują na wielu komputerach i laptopach, również tych starszych.

Zabawa w goglach może trwać wiele godzin.Gogle umożliwiają poruszanie się na obszarze 3,5 m x 3,5 m. Jest to duża przestrzeń, która pozwoli na swobodne podskakiwanie, rzucanie się do przodu czy kucanie. Dzięki zaawansowanym systemom nie musimy co chwila korygować pozycji. Urządzenie obsługuje wiele materiałów w wysokiej jakości, np. HoloTour i Hello Mars. Ponadto, nie ogranicza nas mała liczba dostępnych materiałów. W sklepie Microsoft znajdziemy ponad 20 000 dostosowanych aplikacji. Dzięki nim, możemy zwiedzać Machu Picchu w czasach świetności, eksplorować świątynie Inków, przeżyć “7 minut strachu” podczas lądowania łazika NASA na Marsie czy zobaczyć mecz sportowy na żywo z 360-stopniową perspektywą. Gogle obsługują również nagrania 4K.

Przenieś się w wymarzone miejsce na ziemi dzięki goglom Lenovo Explorer


Gogle będą dostępne już w nadchodzących tygodniach. Ceny produktu sięgają 449 USD.


Galeria IFA 2017

blog comments powered by Disqus
IFA 2017 - Gogle Mieszanej Rzeczywistości od Lenovo
Autor: Szymon Szott