PODPOWIEDZI:

Recenzja Telewizora LG 49UJ6307 - Interesujący TV z Obrazem 4K

Witam, zapraszam do recenzji i testu telewizora LG 49UJ6307.

LG 49UJ6307

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
 • Bardzo dobra jakość wyświetlanego obrazu 4K
 • Dobre kąty widzenia
 • Sprawnie działający system operacyjny WebOS 3.5
 • Wygodny i dobrze zaprojektowany pod kątem przycisków pilot zdalnego sterowania
 • Obsługa treści HDR (HDR10 i HDR Dolby Vision)
 • Dobrej jakości wbudowane głośniki 
 • Całkiem dużo funkcji SmartTV
 • Bardzo dobra jakość wykonania samego telewizora
WADY
 • Podstawa bez opcji obracania telewizora w poziomie
 • Ekran dość mocno buja się, gdy telewizor stoi na podstawie
 • Z trzech wejść HDMI tylko jedno oznaczone jako ARC jest kompatybilne do podłączenia komputera z TV

Opakowanie telewizora LG 49UJ6307

Telewizor zostałprzez producenta całkiem dobrze zabezpieczony na czas transportu, lecz nie dotyczy to całej powierzchni ekranu (powinien być w całości chroniony styropianem i/lub grubą tekturą, a nie tylko w pewnej części). Co jeśli w transporcie telewizor uszkodziłby się w miejscu, gdzie ekran nie jest zabezpieczony? Odpowiedzcie sobie sami. Dołączone akcesoria są zupełne standardowe, bez zbędnych dodatków, a więc mamy: pilot, baterie, podstawki/nóżki do zamontowania TV, kabel zasilający oraz instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną. Szczegółowe dane techniczne LG 49UJ6307 znajdziecie na stronie producenta.

LG 49UJ6307 w atrakcyjnej cenie >>>

LG 49UJ6307 opakowanie

Pilot do telewizora LG 49UJ6307

Pilot jest pod kątem rozmieszczenia poszczególnych przycisków bardzo dobrze zaprojektowany - nie ma ich ani za wiele, ani zbyt mało. Wielkość oraz waga pilota również są w porządku - nie ma się do czego przyczepić. Także jakość wykonania jest porządna, zastosowany plastik wydaje się być wysokiej klasy.

LG 49UJ6307 pilot

Jakość wykonania LG 49UJ6307

Pierwsze wrażenie po wyjęciu i zmontowaniu telewizora jest bardzo pozytywne - nasz sprzęt ma cienkie i smukłe ramki, duży, półmatowy ekran oraz eleganckie i dobrej jakości podstawki/nóżki. Zamontowany na solidnych podstawkach telewizor na podłożu stoi stabilnie, ale ekran nieco się chybocze w przód i w tył (warto o tym pamiętać czyszcząc urządzenie z kurzu). Należy wspomnieć, że podstawa nie umożliwia nam obrócenia ekranu w płaszczyźnie poziomej. Natomiast podstawki są montowane na dwóch końcach telewizora, dzięki czemu bezpośrednio pod samym TV mamy miejsce na postawienie chociażby odtwarzacza.

LG 49UJ6307 przódLG 49UJ6307 podstawka​​​

Porty i Wi-Fi w LG 49UJ6307

Z tyłu LG 49UJ6307 - oprócz tabliczki znamionowej i gniazda zasilania - ujrzymy również zestaw gniazd połączeniowych. Sekcja złożona jest z gniazda LAN, gniazd antenowych, gniazd audio, 2 portów USB, 3 wejść HDMI oraz z czytnika kart. TV posiada także wbudowaną kartę Wi-Fi, dzięki czemu połączymy się bezprzewodowo z internetem, jeśli będziemy w jego zasięgu.

Sprawdź również nasz ranking najlepszych aktualnie telewizorów >>>

LG 49UJ6307 tył

Oglądanie pod kątem LG 49UJ6307

Telewizor oglądany z boku jest całkiem smukły, gdyż jego grubość wynosi około 7 cm (szału nie ma, ale prezentowany model jest jednym z tańszych, więc nie oczekujmy od niego wszystkiego, co najlepsze), ale co najważniejsze - oglądany nawet pod dużym kątem obraz jest dobry. Jego jakość będzie słabsza, gdy spojrzymy na niego pod kątem od strony rogu telewizora (czerń staje się wówczas wyraźnie sina, jak to w przypadku ekranu IPS bywa). W praktyce nie będziemy jednak zapewne zbyt często w ten sposób oglądać filmów lub programów telewizyjnych.

LG 49UJ6307 bokLG 49UJ6307 jakość obrazu

Jakość obrazu, podświetlenie matrycy LG 49UJ6307

Co do jakości podświetlenia matrycy, to - jak sami widzicie - zbyt idealnie nie jest. W rogach podświetlenie jest słabsze - widać lekkie przyciemnienie obrazu, jednakże tragedii nie ma i podczas oglądania filmów przynajmniej mi to nie przeszkadza.

Jakość obrazu wyświetlanego na ekranie LG 49UJ6307 zależna jest przede wszystkim od jakości sygnału wejściowego. Telewizor robi co może, ale nie uczyni z obrazu w formacie avi (700-1500 MB) wzorcowego 4K. Natomiast gdy odtworzymy dany film w jakości HD (720p) lub FHD (1080p), to wówczas opcja polepszania jakości obrazu jest w stanie sprawić, iż całość wygląda jakby była nagrana w 4K! Mamy więc dużą ilość szczegółów oraz bardzo przyjemne dla oka i intensywne kolory, co jest charakterystyczne dla matrycy typu IPS. Porównując telewizory z podobnego segmentu, jest ogólnie bardzo dobrze.

LG 49UJ6307 jakość obrazu

System operacyjny WebOS 3.5 oraz MENU LG 49UJ6307

Poruszanie się po menu jest bardzo płynne i szybkie - nie mamy tutaj opóźnień, zacięć itp. W opcjach - jak widzicie na zdjęciach powyżej - można dostosować praktycznie wszystko wedle swojego uznania, także każdy powinien być ostatecznie usatysfakcjonowany z uzyskanego obrazu. Układ menu jest prosty, czytelny i nie ma problemu z tym, żeby się w nim odnaleźć - widać, że zostało to przemyślane, za co producent dostaje dużego plusa!

LG 49UJ6307 ustawieniaLG 49UJ6307 ustawienia 2

Podsumowanie testu LG 49UJ6307

W skali 1-10 LG 49UJ6307 oceniam na 9. Do zalet tego modelu niewątpliwie można zaliczyć bardzo dobrą jakość wyświetlanego obrazu 4K - kolory są żywe, ostre i nie ma się generalnie do czego przyczepić. Mamy tutaj również dobre kąty widzenia oraz sprawnie działający system operacyjny WebOS 3.5, który jest prosty i czytelny w obsłudze. Nie możemy zapomnieć o pilocie zdalnego sterowania, którego wygodę użytkowania zapewnia dobry układ przycisków. Na pochwałę zasługuje obsługa treści HDR (HDR10 i HDR Dolby Vision), dobrej jakości wbudowane głośniki, całkiem sporo funkcji SmartTV, a na podsumowanie bardzo wysoka jakość wykonania całego telewizora - widać, że wszystko jest  tu należycie ze sobą spasowane. 

Niestety, znalazłem też kilka wad: podstawa telewizora nie umożliwia obracania urządzenia w poziomie, a ekran dość mocno buja się, gdy telewizor stoi na podstawie. Dodatkowo z trzech wejść HDMI tylko jedno oznaczone jako ARC jest kompatybilne do podłączenia komputera z TV - jak podłączymy pod pozostałe dwa wejścia PC z TV, to będą problemy z mikro przycięciami podczas oglądania filmów, a moim zdaniem wszystkie porty HDMI powinny obsługiwać podłączenie TV z PC.

Jakośćocena

Zobacz też: Test Xiaomi Mi TV 4S 43 cale - Czy tani telewizor Xiaomi okaże się hitem?

blog comments powered by Disqus
Recenzja Telewizora LG 49UJ6307 - Interesujący TV z Obrazem 4K