PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Recenzja Telewizora LG 49UJ6307 - Interesujący TV z Obrazem 4K

 • Dodano: 10 miesięcy, 3 tygodnie temu
 • Ocena artykułu: (12) (0)

Witam, zapraszam do recenzji i testu telewizora LG 49UJ6307.

Morele.net
Zobacz ofertę
1748.50 ZŁ
Saturn.pl
Zobacz ofertę
1849.0 ZŁ
Zadowolenie.pl
Zobacz ofertę
1749 ZŁ
Komputronik
Zobacz ofertę
1899 ZŁ
Vobis
Zobacz ofertę
2499.0 ZŁ

LG 49UJ6307

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Bardzo dobra jakość wyświetlanego obrazu 4K
 • Dobre kąty widzenia
 • Sprawnie działający system operacyjny WebOS 3.5
 • Wygodny i dobrze zaprojektowany pod kątem przycisków pilot zdalnego sterowania
 • Obsługa treści HDR (HDR10 i HDR Dolby Vision)
 • Dobrej jakości wbudowane głośniki 
 • Całkiem dużo funkcji SmartTV
 • Bardzo dobra jakość wykonania samego telewizora
WADY
 • Podstawa bez opcji obracania telewizora w poziomie
 • Ekran dość mocno buja się, gdy telewizor stoi na podstawie
 • Z trzech wejść HDMI tylko jedno oznaczone jako ARC jest kompatybilne do podłączenia komputera z TV

Opakowanie telewizora

Telewizor zostałprzez producenta całkiem dobrze zabezpieczony na czas transportu, lecz nie dotyczy to całej powierzchni ekranu (powinien być w całości chroniony styropianem i/lub grubą tekturą, a nie tylko w pewnej części). Co jeśli w transporcie telewizor uszkodziłby się w miejscu, gdzie ekran nie jest zabezpieczony? Odpowiedzcie sobie sami. Dołączone akcesoria są zupełne standardowe, bez zbędnych dodatków, a więc mamy: pilot, baterie, podstawki/nóżki do zamontowania TV, kabel zasilający oraz instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną. Szczegółowe dane techniczne LG 49UJ6307 znajdziecie na stronie producenta.

LG 49UJ6307 w atrakcyjnej cenie >>>

LG 49UJ6307 opakowanie

Pilot

Pilot jest pod kątem rozmieszczenia poszczególnych przycisków bardzo dobrze zaprojektowany - nie ma ich ani za wiele, ani zbyt mało. Wielkość oraz waga pilota również są w porządku - nie ma się do czego przyczepić. Także jakość wykonania jest porządna, zastosowany plastik wydaje się być wysokiej klasy.

LG 49UJ6307 pilot

Jakość wykonania

Pierwsze wrażenie po wyjęciu i zmontowaniu telewizora jest bardzo pozytywne - nasz sprzęt ma cienkie i smukłe ramki, duży, półmatowy ekran oraz eleganckie i dobrej jakości podstawki/nóżki. Zamontowany na solidnych podstawkach telewizor na podłożu stoi stabilnie, ale ekran nieco się chybocze w przód i w tył (warto o tym pamiętać czyszcząc urządzenie z kurzu). Należy wspomnieć, że podstawa nie umożliwia nam obrócenia ekranu w płaszczyźnie poziomej. Natomiast podstawki są montowane na dwóch końcach telewizora, dzięki czemu bezpośrednio pod samym TV mamy miejsce na postawienie chociażby odtwarzacza.

LG 49UJ6307 przódLG 49UJ6307 podstawka​​​

Porty i Wi-Fi

Z tyłu LG 49UJ6307 - oprócz tabliczki znamionowej i gniazda zasilania - ujrzymy również zestaw gniazd połączeniowych. Sekcja złożona jest z gniazda LAN, gniazd antenowych, gniazd audio, 2 portów USB, 3 wejść HDMI oraz z czytnika kart. TV posiada także wbudowaną kartę Wi-Fi, dzięki czemu połączymy się bezprzewodowo z internetem, jeśli będziemy w jego zasięgu.

Sprawdź również nasz ranking najlepszych aktualnie telewizorów >>>

LG 49UJ6307 tył

Oglądanie pod kątem

Telewizor oglądany z boku jest całkiem smukły, gdyż jego grubość wynosi około 7 cm (szału nie ma, ale prezentowany model jest jednym z tańszych, więc nie oczekujmy od niego wszystkiego, co najlepsze), ale co najważniejsze - oglądany nawet pod dużym kątem obraz jest dobry. Jego jakość będzie słabsza, gdy spojrzymy na niego pod kątem od strony rogu telewizora (czerń staje się wówczas wyraźnie sina, jak to w przypadku ekranu IPS bywa). W praktyce nie będziemy jednak zapewne zbyt często w ten sposób oglądać filmów lub programów telewizyjnych.

LG 49UJ6307 bokLG 49UJ6307 jakość obrazu

Jakość obrazu, podświetlenie matrycy

Co do jakości podświetlenia matrycy, to - jak sami widzicie - zbyt idealnie nie jest. W rogach podświetlenie jest słabsze - widać lekkie przyciemnienie obrazu, jednakże tragedii nie ma i podczas oglądania filmów przynajmniej mi to nie przeszkadza.

Jakość obrazu wyświetlanego na ekranie LG 49UJ6307 zależna jest przede wszystkim od jakości sygnału wejściowego. Telewizor robi co może, ale nie uczyni z obrazu w formacie avi (700-1500 MB) wzorcowego 4K. Natomiast gdy odtworzymy dany film w jakości HD (720p) lub FHD (1080p), to wówczas opcja polepszania jakości obrazu jest w stanie sprawić, iż całość wygląda jakby była nagrana w 4K! Mamy więc dużą ilość szczegółów oraz bardzo przyjemne dla oka i intensywne kolory, co jest charakterystyczne dla matrycy typu IPS.


TOP 5 Najlepszych tanich płyt głównych pod Coffee Lake

LG 49UJ6307 jakość obrazu

System operacyjny WebOS 3.5 oraz MENU

Poruszanie się po menu jest bardzo płynne i szybkie - nie mamy tutaj opóźnień, zacięć itp. W opcjach - jak widzicie na zdjęciach powyżej - można dostosować praktycznie wszystko wedle swojego uznania, także każdy powinien być ostatecznie usatysfakcjonowany z uzyskanego obrazu. Układ menu jest prosty, czytelny i nie ma problemu z tym, żeby się w nim odnaleźć - widać, że zostało to przemyślane, za co producent dostaje dużego plusa!

LG 49UJ6307 ustawieniaLG 49UJ6307 ustawienia 2

Podsumowanie

W skali 1-10 LG 49UJ6307 oceniam na 9. Do zalet tego modelu niewątpliwie można zaliczyć bardzo dobrą jakość wyświetlanego obrazu 4K - kolory są żywe, ostre i nie ma się generalnie do czego przyczepić. Mamy tutaj również dobre kąty widzenia oraz sprawnie działający system operacyjny WebOS 3.5, który jest prosty i czytelny w obsłudze. Nie możemy zapomnieć o pilocie zdalnego sterowania, którego wygodę użytkowania zapewnia dobry układ przycisków. Na pochwałę zasługuje obsługa treści HDR (HDR10 i HDR Dolby Vision), dobrej jakości wbudowane głośniki, całkiem sporo funkcji SmartTV, a na podsumowanie bardzo wysoka jakość wykonania całego telewizora - widać, że wszystko jest  tu należycie ze sobą spasowane. 

Niestety, znalazłem też kilka wad: podstawa telewizora nie umożliwia obracania urządzenia w poziomie, a ekran dość mocno buja się, gdy telewizor stoi na podstawie. Dodatkowo z trzech wejść HDMI tylko jedno oznaczone jako ARC jest kompatybilne do podłączenia komputera z TV - jak podłączymy pod pozostałe dwa wejścia PC z TV, to będą problemy z mikro przycięciami podczas oglądania filmów, a moim zdaniem wszystkie porty HDMI powinny obsługiwać podłączenie TV z PC.

Jakośćocena

blog comments powered by Disqus
Recenzja Telewizora LG 49UJ6307 - Interesujący TV z Obrazem 4K
Autor: Patryk Lasak