PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Flagowiec z 4GB RAMu i jednym aparatem?! Google pokazuje nowe Pixele

Google Śledzi Użytkowników z Wyłączoną Lokalizacją!

Google Śledzi Użytkowników z Wyłączoną Lokalizacją!

Użytkownicy systemu Android są śledzeni nawet przy wyłączonej lokalizacji! Taka wiadomość właśnie obiegła świat i zaszokowała wielu posiadaczy mobilnych urządzeń. Czy Google zaprzestanie takich praktyk?

Fakt, że jesteśmy obecnie śledzeni na niemalże każdym możliwym kroku to nic szczególnego. Zdołaliśmy z biegiem lat zaakceptować ów stan, w mniejszym lub większym stopniu. Wszystko w myśl serwowania nam lepszych i nowszych usług oraz... lepszego śledzenia naszych poczynań w sieci. No dobrze, może ostatnie stwierdzenie delikatnie zakrawa o teorię spiskową, ale sami przyznacie, że coś jest na rzeczy... Nie mniej jednak, wujaszek Google przyznał się otwarcie do jednego grzeszku.

Śledzenie Przez Wielkie Korporacje

Grzeszek ten zdołał pogwałcić prawo nie jednej osoby do prywatności. Skąd taka teoria? Otóż, jak donoszą zachodnie media, gigant z Mountain View lokalizował (Ba! Robi to dalej!) niemalże wszystkie urządzenia mobilne, wyposażone w system Android! Myśleliście, że wyłączona lokalizacja zapewni Wam choć namiastkę prywatności, a tutaj takie zaskoczenie! Kurde... teraz wiem już dlaczego mój smartfon ostatnio tak szybko się rozładowywał przy wyłączonej lokalizacji...

Google Śledzi Przy Wyłączonej Lokalizacji

Jakiego Smartfona Kupić? Pomagamy w trudnym wyborze>>>

Od kiedy trwa ten swego rodzaju proceder? Wiemy z pewnością, że wszedł w życie wraz z początkiem nowego roku, a konkretnie w styczniu 2017. Lokalizacje wszystkich urządzeń mobilnych były przekazywane poprzez wieże telekomunikacyjne. Teraz pewnie się wszyscy zastanawiacie nad tym, czy ikonka od wyłączania/włączania lokalizacji ma jakiś sens bytu? Ma... znaczy się... będzie miała, a konkretnie od grudnia!

Największa Sieć Telekomunikacyjna

Wg oficjalnych informacji wujaszka Google'a, owe "śledzenie na siłę" będzie miało swój koniec wraz z nadejściem nowego miesiąca. Czy tak się rzeczywiście stanie, to tego nie jesteśmy w tanie przewidzieć. Niemalże pewnikiem jest, że Google będzie w ten czy inny sposób wykorzystywał naszą lokalizację do rzekomej poprawy świadczonych przez siebie usług. Czy wg Was to jest dobre? Może mógłby to wykorzystać ktoś niepowołany? Zapraszam Was serdecznie do komentowania!

blog comments powered by Disqus
Google Śledzi Użytkowników z Wyłączoną Lokalizacją!