PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test Sony Xperia 10 - Za wysokie progi na wysokie ceny

Apple Spowalnia iPhone, Klon YouTube, Najmniejszy Telefon - VideoTesty #135

Apple Spowalnia iPhone, Klon YouTube, Najmniejszy Telefon - VideoTesty #135

Witam Was bardzo serdecznie w 135 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o Apple spowalniającym stare iPhone-y, najmniejszym telefonie na świecie oraz końcu reklam na Chrome.

Najmniejszy Smartfon 

A nasz superświąteczny VideoNews zaczynamy od dosyć niedużej sprawy i to bardzo dosłownie. W dobie telefonów, które ledwo mieszczą nam się w kieszeniach, co powiecie na malutki, w pełni sprawny telefonik o wielkości pendrive? Zanco Tiny T1 to jak twierdzi producent najmniejszy telefon na świecie, a sam on jest dzieckiem udanej zbiórki na Kickstarterze. Telefon ma wymiary 46,7 x 21, 12 mm a jego waga to 13 gramów. Bebechy napędzające Tiny T1 to płyta główna od MediaTeka MTK6261D z 32 MB pamięci RAM a wszelakie informacje wyświetlane są na miniaturowym wyświetlaczu OLED o rozdzielczości 32 x 64 pikseli o przekątnej 0,49 cala. Niestety urządzenia nie posiada obsługi 3G jednak bez możliwości korzystania z Internetu na chwilę obecną nie powinno być to większym problemem. Telefony mają zostać porozsyłane w maju 2018 roku a pojedyncza sztuka kosztuje około 30 euro. Jak wam się podoba taki telefon? 

ZANCO TINY T1

Apple Spowalnia Smartfony 

A teraz przechodzimy do Apple i chyba najważniejszego technologicznego newsa z ubiegłego tygodnia. Apple celowo zmniejsza wydajność w swoich starszych smartfonach i... wcale się z tym nawet nie kryje. Mimo, że od dawna chodzą po Internecie takie czy podobne informacje o smartfonach Apple, nareszcie poznaliśmy wytłumaczenie firmy z nadgryzionym jabłkiem. Otóż starsze iPhone jak 6S czy 7 nie są spowalniane by wywrzeć na użytkownikach zakup nowego telefonu tylko dla utrzymania najdłuższej żywotności starszych modeli. Jak to należy rozumieć? Spowalniamy wasze smartfony, bo baterie po dłuższym czasie nie są w stanie być wydajne przy użyciu większej mocy. Jak dla mnie systemowe spowalnianie baterii to po prostu okropne świństwo względem klienta i żadne tłumaczenie nie jest dobre, a chowanie się za troską o klienta, gdy spowalnia się jego telefon jest po prostu nie w porządku. A wy jak oceniacie tą sprawę z Apple. 

IPHONE

Koniec Reklam Na Chrome 

Czy nadchodzi nareszcie koniec irytujących popup-ów reklamowych na Chrome? Najwyraźniej tak! W najbliższym czasie Google będzie egzaminowało strony w oparciu o standardy określone w zbiorze zasad Better Ads Standards. Jeżeli na jakiejś stronie będzie aż nadto reklam czy będą zbyt inwazyjne względem użytkownika, to Google nie wyświetli na tych stronach swoich reklam. Każda ze stron po weryfikacji będzie miała 30 dni na rehabilitację i naprawę swojego systemu wyświetlania, w przypadku, gdyby na jej stronie test się nie udał. Jeżeli po 30 dniach nic się nie poprawi to strona zostanie wrzucona na "czarną listę" i będzie blokowana dla użytkowników Chrome-a. Czy to mała cegiełka do zniechęcenia do AdBloka? Jeszcze niech Google blokuje niechciane kopanie kryptowalut.  

PopUP

Polski Samochód Elektryczny 

Polski pojazd elektryczny, dostępny od 16 roku życia? Przedstawiam wam iXAR, samochód biorący udział w konkursie na polski samochód elektryczny, ogłoszony przez ElectroMobility.  iXAR to efkt współpracy między dwoma polskimi firmami Proto Cars i Dykto Sport. Samochód ma być malutki, czteroosobowy o wymiarach 3,63 na 1,48 metra. Samochód ma ważyć poniżej 450 kilogramów a napędzany ma być silnikami o mocy 15kW. Co ciekawe, jak samochód trafi do produkcji ma kosztować około 39 tysięcy złotych. Ciekawe co z tego będzie! Czyżby koniec akcji "auto pędzi mama zmienia biegi"? 

IXAR

Nowe Oznaczenia Facebooka 

Zdarzyło wam się znaleźć na Facebooku zdjęcie, na którym byliście a nikt was tam nie oznaczył? Mi parokrotnie i mam jakoś niezwykle mieszane uczucia do faktu, że gdzieś krąży mój ryjek a ja o tym nic nie wiem. Najwyraźniej nie jestem odosobniony, ponieważ Facebook wychodzi z inicjatywą, która ma pomóc nam odnaleźć się na wszelakich zdjęciach. Już wkrótce jakakolwiek fotka z naszą twarzą, która pojawi się w serwisie da nam znać, że na niej się znajdujemy.  

Klon YouTube 

YouTube od dłuższego czasu boryka się z różnego rodzaju problemami na lini twórca-Google, może jakaś sensowna alternatywa mogła by to poprawić, w końcu konkurencja zawsze dobrze działa na nowości dla klienta. Po wielu zmianach i blokadach funkcji na Amazon Echo Show, Google wycofało z produktu swoją aplikację Youtube. Dlaczego o tym wspominam? W ostatnim czasie Amazon najwyraźniej przymierza się do utworzenia konkurencyjnej platformy. Firma już zarejestrował kilka nazw towarowych jak AmazonTube i OpenTube, które bardzo mocno wskazują, na możliwego konkurenta dla moloha wideo, jakim jest już YouTube. Jak myślicie, czy gdy Amazon wystartuje bedzie miał szansę podgryźć platformę od Google? 

AMAZON ECHO SHOW

Krótkie Newsy 

Wyciek GearBest 

Na Reddit pojawiła się informacja o kradzieży danych użytkowników GearBest. Jeżeli macie tam konto może to być dobry moment, by wymienić swoje hasło w serwisie. 

PUBG Pełna Wersja 

W minionym tygodniu wyszła pełna wersja PlayerUnownBattleground. Już jest dostępny nowy interfejs i nowa mapa dla każdego! 

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 8/2019. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Motorola One Motorola OneBest of the best!
2LG K40 LG K40 Sprawdź sam
3Oppo AX7 Oppo AX7 Ten ma niezłą cenę!
4Redmi Note 7 Redmi Note 7 Polecany model
5Huawei P Smart Z Huawei P Smart Z Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Jaki smartfon za 1 zł w abonamencie? [Wrzesień 2019]

blog comments powered by Disqus
Apple Spowalnia iPhone, Klon YouTube, Najmniejszy Telefon - VideoTesty #135