PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Tanich i dobrych myszek do gier do 100 zł

Mysz A4Tech Bloody Q81 - JAKOŚĆ ZA 60 ZŁ

Jakiś czas temu prezentowałem Wam myszkę od A4techa z serii Bloody za ok. 100 zł, jednak gwiazdka niebawem… może chcecie komuś kupić pierwszą myszkę do gier? Ważne, żeby nie była droga, a jednocześnie wykonana całkiem przyzwoicie, prawda? W takim razie chyba mam coś dla Was. Gryzoń za 60 zł od A4Tech - model Bloody Q81 za jedyne 60 zł!

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
79.99 ZŁ
Media Markt
Zobacz ofertę
80.9 ZŁ
Komputronik
Zobacz ofertę
119.9 ZŁ

A4Tech Bloody Q81

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • CENA
  • WYKONANIE
  • METALOWE ŚLIZGACZE
  • NIEZŁA PRACA
WADY
  • NIEKTÓRE KLIKI ZAWODZĄ
  • TYLKO 3200 DPI
  • NIESTETY ŚREDNI DESIGN

Myszki dla graczy bywają urządzeniami drogimi, ale jak widać nie zawsze. Budżetowy A4Tech Bloody Q81 cechuje się znakomitym stosunkiem ceny do jakości. Czy szykuje się więc tania i dobra myszka do gier?

Budżetowa mysz dla graczy A4Tech

Co w pudełko z A4Tech Bloody Q81

Najtańszy gryzoń jakiego testowałem od dawien dawna, a jednocześnie naprawdę sprawiający wrażenie niesamowicie solidnego. Owszem, może pudełeczko jest delikatnie odpustowe - czerwień, czerń, srebro, trochę opisów i okno na myszkę pod foremką. Wewnątrz znajdziemy myszkę i naklejki czerwonych łapek oraz drobniutką papirologię. To wszystko nie robi tak dużego wrażenia, żeby od razu rzucić się w sklepie na tego „bloodziaka”.

Pudełko A4Tech Bloody Q81

Wykonanie myszki A4Tech Bloody Q81

Całe szczęście, pierwsze położenie ręki na myszce zdradza, że wcale nie jest tak źle, a nawet zaskakująco dobrze, biorąc pod uwagę cenę. Plastiki nie są najgorszej jakości, a nawet inaczej, sprawiają wrażenie wytrzymałych, i to na całej powierzchni.

Góra pokryta została gumopodobną farbą, która ma stabilizować chwyt. Na bokach z kolei plastik z bardzo wyraźną fakturą i wcięciami świecącymi w ciemnościach na różne kolory. Podświetlenie obejmuje również tył myszki jak i logo na grzbiecie.

wygląd taniej myszki dla graczy A4Tech

Co do kabla myszki A4Tech Bloody Q81, mówimy o długim przewodzie w czarno-czerwonym oplocie z czerwonym wtykiem USB i rzepem do zarządzania kablem. Zupełnie dobre wyposażenie widziane na pierwszy rzut oka, chociaż i na spodzie jest porządnie, bowiem uświadczymy metalowych ślizgaczy oraz sensora optycznego na środku. Wracając do ślizgaczy, sądzę, że będą w stanie naprawdę długo wytrzymać… Kto wie, może nawet dłużej niż elektronika w myszce?

Jakość przycisków w A4Tech Bloody Q81

Nie będąc jednak krytycznym, wszystko jest responsywne, wygodne, po prostu niezłe. Przyciski główne działają dobrze i cicho, boczne są bardzo łatwe do kliknięcia - korzystając z palma i clawa. Dopiero przyciski odpowiadające za podświetlenie i dpi klikają różnie oaz ich feeling nie jest aż tak satysfakcjonujący... Po prostu nie korzystałem z nich najchętniej, ale grunt, że działają. 

tania myszka A4Tech - czy warto kupić?

Ogólnie cała myszka w dłoni leży stosunkowo wygodnie. Jej konstrukcja jest symetryczna, chociaż zaznaczam, że tylko jeśli chodzi o bryłę, bo ułożenie przycisków bocznych jest już iście pod rękę prawą.

Precyzja i komfort pracy A4Tech Bloody Q81

Jeżeli chodzi o specyfikację myszki A4Tech Bloody Q81, to wymiary zamykają się w 126x73x40 milimetrów. Oprócz tego, istotny jest sensor optyczny o rozdzielczości do 3200 dpi, a konkretniej mówimy o modelu Avago a3050. Jest to dość popularna jednostka wśród tanich gryzoni.

W przypadku tak budżetowej konstrukcji, wspomnę jeszcze o przełącznikach, które mają przeżyć 10 milionów kliknięć, więc całkiem obiecująco. I muszę przyznać, że faktycznie myszka w zadaniach gamingowo-multimedialnych sprawdza się bez zarzutu. Nie czuć dyskomfortu ruchu kursora, nie odczułem zrywania czy nadkładania ruchu, co z resztą wskazuje również program testowy.

sensor myszki A4Tech Bloody

Oczywiście sam gryzoń wsparty jest również o aplikację Bloody, która posiada swoje płatne funkcje, jednak ze struktur podstawowych korzystamy za darmo i możemy zmienić tak naprawdę każdy element istotny w gamingu.

Czy warto kupić myszkę A4Tech Bloody Q81?

W zasadzie nie wymagam od tego gryzonia za wiele. Dlaczego? Bo cena jest naprawdę niska i aż trudno uwierzyć, że w jej obrębie dostajemy solidny i całkiem udany sprzęt z podświetleniem, metalowymi ślizgaczami, dobrymi plastikami. Odrobinkę pogrymasiłabym odnośnie klawiszy i może delikatnie odpustowego designu, ale to elementy które są ujmą estetyczną.

blog comments powered by Disqus
Mysz A4Tech Bloody Q81 - JAKOŚĆ ZA 60 ZŁ