PODPOWIEDZI:

Porównujemy Lenovo IdeaPad 320, 520, 720 - Który Laptop Jest Dla Ciebie?

W dzisiejszych czasach producenci starają się wypuszczać na rynek sprzęty, które odpowiedzą na każdą naszą zachciankę. Lenovo zrobiło serię laptopów IdeaPad, które mają za zadanie być przekrojem laptopów w różnych przedziałach cenowych, by każdy odbiorca znalazł coś dla siebie. W dzisiejszym artykule chciałbym Wam pokazać Lenovo IdeaPad 320, 520 oraz 720 i powiedzieć, czym charakteryzuje się każdy z tych modelów. Zapraszam do porównania!

VS

Lenovo IdeaPad 320

Jak się pewnie domyślacie, im większa liczba, tym ,,lepszy” model. IdeaPad 320 to najtańszy notebook w tym zestawieniu, którego głównym założeniem jest służyć do podstawowych zadań. Seria 320 charakteryzuje się niską ceną (zaczynającą się od 1400zł), wykorzystaniem tworzywa sztucznego i posiadaniem matrycy TFT zamiast IPS, jak to będzie w dalszych wersjach. 320-stki to laptopy idealne dla osób młodszych lub potrzebujących przeciętnego sprzętu do podstawowych czynności, takich jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów czy robienie zadań domowych.

Lenovo Ideapad 320

Za niską cenę otrzymujemy podzespoły, które są odpowiednio dobrane do wartości i opłacalności tego sprzętu. Seria ta posiada matrycę TFT o rozdzielczościach od 768p do 1080p, która niestety nie grzeszy kolorami. Oprócz słabych kątów widzenia i słabo dobranych kolorów, nie mamy tutaj różnych innych bajerów takich jak podświetlana klawiatura czy czytnik linii papilarnych. Jednak coś kosztem czegoś - laptop ten do podstawowych zadań za swoją cenę jest zupełnie wystarczający i dobry.

Lenovo Ideapad 320 Spód

Lenovo IdeaPad 520

Można powiedzieć, że robimy ogromny krok naprzód. 520 względem 320 to zupełnie inny świat. Są bardzo dobrze wykonane z aluminium, posiadają o wiele lepsze podzespoły i o wiele więcej oferują. Oprócz lepszego wnętrza i wykonania, mamy tutaj ekran IPS, podświetlaną klawiaturę, czytnik linii papilarnych oraz głośniki Harmana. Lenovo IdeaPad 520 to w stosunku cena-wydajność najlepszy spośród tych trzech notebook. W środku tych laptopów znajdują się najnowsze procesory Intela od Coffee Lake czy też dedykowane karty, dzięki którym pogramy nawet w nowsze produkcje. Warto w tym przypadku wspomnieć o matrycy IPS, która w porównaniu do poprzednika robi robotę.

Lenovo Ideapad 520

Matryca ta ma bardzo dobre - jak na tego typu klasę sprzętu - kolory i odwzorowanie barw, dzięki czemu jesteśmy w stanie pobawić się amatorsko grafiką lub montażem filmów. Warto napisać tutaj o głośnikach, które są bardzo dobre. Bez problemu można oglądać filmy, przeglądać Youtube, a nawet słuchać na nich muzyki czy urządzić małą ,,domówkę” w pokoju. Wysokie tony brzmią nadzwyczaj dobrze, a pełność tego dźwięku zaskakuje. Minusem 520 może być design, który jest klonem 320. Niestety, ale nie wygląda to zbyt dobrze jak na sprzęt za minimum 3100zł. Mamy tutaj grube ramki, które nie są zbyt estetyczne.

Lenovo Ideapad 520 Klapa

Lenovo IdeaPad 720

Lenovo IdeaPad 720 względem 520 to następny schodek w górę pod względem designu. W środku znajdziemy to samo co w 520, jednak wygląd laptopa to całkowicie inna sprawa. Model 720 ma swój własny, unikatowy wygląd - o wiele mniejsze od poprzedników ramki, odchudzona obudowa, bardzo wysoka jakość wykonania i szkło dookoła ekranu zamiast grubych obramowań robią bardzo pozytywne wrażenie.

Lenovo Ideapad 720

Laptopy te znajdziemy w naszych sklepach od 3800zł, jednak w tej kwocie otrzymujemy bardzo ciekawy sprzęt z nowoczesnym designem, który oferuje bardzo dobrą wydajność i kulturę pracy. Jeśli masz troszkę grubszy portfel i szukasz czegoś, co jest bardzo eleganckie, to 720 jest dla Ciebie.

Lenovo Ideapad 720 Kąty Widzenia

Lenovo IdeaPad w wersji Slim

Oprócz tych trzech modeli, które opisałem, Lenovo oferuje również wersję ,,Slim” każdego z nich. Jak sama nazwa wskazuje, są to odchudzone wersje tych laptopów. Mają one trochę inny design i bardziej nawiązują nim do modelu 720. Laptopy te są mniejsze, i zamiast tradycyjnych 15,6 cali mamy 13,3 cala. Skutki odchudzenia laptopów to chociażby mniejsza bateria czy usunięcie klawiatury numerycznej. Otrzymujemy jednak za to sprzęt bardzo mobilny i ergonomiczny, który jest o ponad 600 gramów lżejszy od pełnej wersji, i który może być bardzo ciekawym wyborem, jeśli chcemy często zabierać laptopa w podróże.

Podsumowanie

Jak sami widzicie, seria Lenovo IdeaPad oferuje coś dla każdego. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będziecie znać odpowiedź na pytanie ,,który laptop Lenovo IdeaPad wybrać?”, gdyż chciałem Wam przekazać wszystkie charakterystyczne cechy każdego z nich. Myślę, że seria IdeaPad może być bardzo ciekawym wyborem dla wszystkich - od uczniów aż do osób, które używają laptopa bardziej w celach biznesowych.

ocena

ocena

blog comments powered by Disqus
Porównujemy Lenovo IdeaPad 320, 520, 720 - Który Laptop Jest Dla Ciebie?