PODPOWIEDZI:

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S - Porównanie Smartfonów ASUS

Od kilku dobrych tygodni korzystam na zmianę z dwóch telefonów które postanowiłem ze sobą porównać. Z jednej strony w całości szklany ASUS Zenfone 4 a z drugiej ASUS Zenfone Zoom S. Większa bateria i średnie podzespoły czy może wygląd premium i delikatnie lepsze podzespoły kosztem krótszego działania. Jeśli stoicie przed dylematem wydania ok 2 tysięcy na jeden z tych telefonów to zapraszam do oglądania.

VS

Porównanie smartfonów Asus Zenfone 4 i Zenfone Zoom S

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S - Zawartość Opakowania

Oba urządzenia trafiły do nas w bardzo podobnych, niewielkich pudełkach, których zawartość również pozostaje bardzo podobna. Mowa konkretnie o ładowarkach, obsługujących szybkie ładowanie, kablach usb typu c, słuchawkach z kompletami gumek oraz papirologią i kluczykami do kart sim. W przypadku Zenfona Zooma S dodatkowo otrzymujemy case, który ochroni wasz telefon przed urazami. Tak oto prezentuje się zawartość opakowań, która jest podobna, aczkolwiek delikatnie przemawia na korzyść Zooma S.

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S opakowania

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S - Design i Jakość Wykonania

Same telefony to już dwa zupełnie inne podejścia do tematu designu. Różnice widać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim szkło versus aluminium. Asus Zenfone 4 to konstrukcja, od której bije klasa, szyk i elegancja. Telefon wykonano z dwóch tafli szkła przedzielonych aluminiową ramką, a jedyne elementy, które wystają poza tą gładką bryłę to przyciski do zmiany głośności i wygaszenia telefonu. Cała reszta, czyli dwa tylne obiektywy, diody czy w końcu czytnik linii papilarnych zatopiono w powierzchnię telefonu co daje naprawdę doskonały efekt.

Charakteru dodają również szlify na tyle umieszczone pod warstwą Gorilla Glass 3 w Zenfone 4, które zbierają światło i centrują jego odblaski w logu marki. Ten telefon zdecydowanie może i powinien się podobać.

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S opakowania

W opozycji do gładkiego Zenfone 4, jego brat Zenfoone Zoom S to już aluminium na pleckach w dwóch kolorystykach, czytnik linii papilarnych umieszczony w centrum telefonu, delikatnie wypukłe diody oraz laser, a także wystająca ramka obiektywów. Front przypomina starsze telefony ASUSa, a zatem trzy srebrne ikony przycisków pod ekranem. Ułożenie przycisków bocznych czy tacki na karty sim lub opcjonalnie sd również pozostaje niemal identyczne jak w „czwórce”. Podobnie z rozłożeniem portów. Jack 3.5 mm na dole, złącza usb podobnie, no i obok maskownica głośnika. Zoom S jest również odrobinę szerszy ze względu na grubsze ramki ekranu co widać lepiej po włączeniu samych urządzeń.

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S grubość

A skoro już je odpalamy to pora na kilka słów o ekranach. 5.5 cala IPS+ w Zenfone 4 i AMOLED w Zenfone Zoom S. Oba mają rozdzielczość Full HD i wyglądają zupełnie w porządku. Oba charakteryzują się akceptowalną jasnością nawet w słonecznych miejscach, a poza tym całość jest responsywna na dotyk i całkiem przyzwoita, jeśli chodzi o kolorystykę. Nie będą raczej elementem decydującym przy podejmowaniu wyboru.

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S ekrany

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S - Podzespoły i Wydajność

Tym samym zejdziemy poniżej, czyli pod ekran i zajmiemy się wnętrznościami. Zenfone 4 to w mojej wersji Snapdragon 630 taktowany zegarem 2.2 GHz grafika Adreno 508, 4 GB ramu, 64 GB pamięci, którą można rozszerzyć. Zenfone Zoom S to Snapdragon 625, Adreno 506 z zegarem 2.0, 4 GB ramu i ponowie 64 GB pamięci z opcją rozbudowania.

Aktualne ceny smartfonów znajdziesz pod tymi linkami:

W obu telefonach pamięć można rozszerzyć nawet o 2 TB. I tu zaczynają się różnice. O ile w konwencjonalnej pracy na wielu aplikacjach spadków nie czuć, to Antutu pokazuje już 67790 pkt w przypadku 4 i 63468 w przypadku Zooma S. Testy grafiki wyraźnie wskazują na korzyść mocniejszej podzespołami 4 co nie powinno być zaskoczeniem i ma to wszystko odzwierciedlenie w grach ,szczególnie tych bardzo wymagających. Słabszy model nadrabia jednak baterią, która ma w 4 zaledwie 3300 mHa, podczas gdy w Zoom S już okrągłe 5000. Pozwala to na bezproblemowe działanie i ładowanie raz na półtora dnia. Korzyść ogromna, którą doceniłem od razu i to jego prywatnie doceniłem bardziej w codziennym użytkowaniu.

Rankingi smartfonów >>>

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S wydajność

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S - Aparaty foto

Zenfony od długiego czasu starają się uświadamiać nas, że aparaty grają w nich główną rolę. No więc skupmy się na Zoom S - posiada dwa obiektywy z tyłu. Pierwszy 12 mpx zdolny nagrywać w 4k z matrycą Sony IMX362. Przysłona 1.7, podwójna dioda doświetlająca, laserowy Focus, a do tego obok drugi obiektyw z przybliżeniu optycznym rzędu 2,3. Zdjęcia i nagrania wykonane w trybie automatycznym czasami potrafią być prześwietlone, natomiast już w trybie manualnym można dokonać bardzo dobrych fotografii chociaż w nocy mogą być różne. Przód natomiast to 13 mpx f 2.0. Efekty? Również zupełnie ok. nie ma się do czego przyczepić szczególnie przy dobrym świetle jednak uczulam na wyłącznie trybu upiększania. który jest wybierany automatycznie, a wcale najlepszych efektów nie daje.

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S aparaty

No a Zenfone 4? Tył to dwa obiektywy. Pierwszy o identycznej matrycy i wartości pixeli, natomiast z przysłoną 1.8. Brakuje też laserowego focusu. Nagrania w 4K także nie pozostają pominięte. Drugi obiektyw to już 8 mpx szerokokątny, który sprawdzi się przy większych połaciach obrazu, który zechcemy uchwycić. Zdjęcia? Bardzo podobne do poprzednika. Tak samo z przodu chociaż tutaj mamy 8 mpx z przysłoną 2.0… tutaj także pamiętacie o nachalnym trybie upiększania, którego nie warto używać. Pojedynek aparatów jest więc do waszego rozstrzygnięcia. Szeroki kąt czy zoom optyczny? Musicie przemyśleć czego potrzeba Wam bardziej i wówczas wybór powinien stać się prosty.

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S tył

ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S - Podsumowanie porównania smartfonów

Ogólnie decydując się na jeden z tych telefonów trzeba mieć na uwadze, że w konwencjonalnym użytkowaniu większych zmian nie odczujecie. Kilka drobnych szczegółów przemawia dla jednych na stronę 4, a dla drugich na stronę Zooma S. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi, który będzie lepszy w cenie do 2000 zł. Większa bateria, aluminium i zoom optyczny? A może eleganckie szkło, krótsze działanie i szeroki kąt? No właśnie… co jest lepsze Waszym zdaniem? I czy serio oba telefony są warte takiej ceny? Zoom S kosztuje dokładnie ok. 1700 zł, a Zenfone 4 ok, 1800-1900 zł. O alternatywach mówcie śmiało w komentarzach i do usłyszenia! Cześć!

blog comments powered by Disqus
ASUS Zenfone 4 vs ASUS Zenfone Zoom S - Porównanie Smartfonów ASUS