PODPOWIEDZI:

AMD Ryzen z Grafiką Radeon Vega! Potężne Procesory Wchodzą na Rynek!

AMD Ryzen z Grafiką Radeon Vega! Potężne Procesory Wchodzą na Rynek!

Na scenę wkraczają nowe modele procesorów AMD - Ryzen APU. Rodzina Ryzen powiększa się o dwa bardzo wydajne modele, które oprócz mocnych układów obliczeniowych posiadają zaawansowane zintegrowane układy graficzne.

Nowa jakość desktopowych procesorów

W dniu dzisiejszym, 12 lutego br., firma AMD poinformowała o wprowadzeniu na rynek pierwszych procesorów AMD Ryzen APU. Producent wyposażył konstrukcje w układ graficzny Radeon “Vega”, który w połączeniu z nowymi rdzeniami “Zen” ma zapewniać bardzo wysoką wydajność - niespotykaną dotąd w tym przedziale cenowym.

Ryzen prezentuje najnowsze procesory ze swojej kolekcji - Ryzen APU!

Na rynku zagościły dwa nowe modele. Są to:

Oba modele to czterordzeniowce. Zastosowano najnowsze rdzenie - “Zen” - które zapewniają bardzo wysoką wydajność pracy, zwłaszcza profesjonalnej. Najnowsze konstrukcje są przeznaczone dla komputerów stacjonarnych. Mają zapewnić możliwość płynnej pracy i cieszenia się rozgrywką w HD. Procesory wyposażono w szereg zaawansowanych funkcji: AMD SenseMI, Precision Boost 2 czy Radeon FreeSync. Dzięki nim procesor pobiera mniej energii, pracuje na wyższych częstotliwościach i zapewnia płynny obraz 1080p w grach.

Ryzen APU to bardzo mocne procesory z wydajną grafiką.Obietnice producenta to jedno, wyniki testów powinny pokazać z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Duży plus dla AMD za szeroką kompatybilność. Nowe procesory są zgodne z tą samą infrastrukturą co dotychczasowe Ryzeny - AM4. Jest to spore ułatwienie, ponieważ, jeśli takową posiadamy, to nie musimy wymieniać płyty na nowszą (jak ma to bardzo często miejsce w przypadku Intela). Możemy je również podkręcić, aby uzyskać jeszcze wyższą wydajność.

Oba modele możemy podkręcić oraz zamontować w socketcie AM4.Procesory AMD Ryzen APU są już globalnie dostępne na stronie producenta. Sugerowana cena to 169 USD za Ryzena 5 2400G oraz 99 USD za model Ryzen 3 2200G.

blog comments powered by Disqus
AMD Ryzen z Grafiką Radeon Vega! Potężne Procesory Wchodzą na Rynek!