PODPOWIEDZI:

Neo-net.net - Kolejny Podejrzany Sklep Internetowy

Neo-net.net - Kolejny Podejrzany Sklep Internetowy

Neo-net.net to następny z podejrzanych sklepów internetowych, które rosną jak grzyby po deszczu. Nie polecamy ryzykować pieniędzy na takich portalach, w artykule dowiecie się co z Neo-net.net jest nie tak.

Neo-net.net - następny wątpliwy sklep internetowy

Korzystne ceny i szeroki asortyment wszelkiego sprzętu, nawet tego, którego dzisiaj ze świecą można szukać w większych sklepach, zapala w mojej głowie dużą, czerwoną, lampkę. Zdecydowałem się więc na podjęcie śledztwa, które nieco prześwietli praktyki tego sklepu.

Neo-net.net - siedziba i założyciel spółki

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to dość specyficzna współpraca pomiędzy dwoma podmiotami, które tym sklepem operują. Mamy do czynienia z procederem, w którym Przedsiębiorstwo Prod. Handl. Hurt. Wielobr. Detal Wojciech Ciszewski działa w kooperacji ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie ELECTRONIC MEDIA, która powstała 8. grudnia 2017 roku, więc jest stosunkowo młoda, co nie budzi zaufania.

Neo-net.net - niepewne zakupy

Robi się jeszcze bardziej niepewnie, gdy sprawdzimy adres, na który założona jest ta spółka, bo to nic innego, jak biuro wirtualne, więc nie ma realnej przestrzeni biurowej, a jedynie adres.

Nie poczułem też powiewu nagłej pewności, gdy sprawdziłem osobę, na którą tą spółkę założono. Jest to nikt inny jak Roman Kalenskyi, urodzony w 1988 roku mężczyzna zapewne za naszą wschodnią granicą. Do tego jeszcze na przełomie 2017 i 2018 roku założono na jego nazwisko parę innych spółek, więc z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie wróży to niczego dobrego. 

Neo-net.net - założyciel spółki

Neo-net.net - udawany system szybkich płatności

Wiele sklepów takich jak Neo-net.net łatwo zweryfikować sprawdzając sposób płatności, jakie przyjmują. Jeżeli te oferowane są przez wierzytelnego pośrednika, to w razie oszustwa jest z kim walczyć o zwrot pieniędzy. Tutaj jednak sytuacja jest nieco inna, bo system szybkich płatności jest udawany. Co to oznacza? Deweloper strony cwanie ustawił standardowe obrazki z logami banków, po których kliknięciu powinniśmy zostać przekierowani do strony naszego banku. Niestety, kliknięcie przenosi nas na podstronę Neo-net.net, na której podane są dane spółki do przelewu.

Neo-net.net - udawane przelewyNiestety wynika z nich jasno, że nasze pieniądze musimy przelać ręcznie na konto spółki, której wątpliwego założyciela opisałem w akapicie powyżej. Do tego jeszcze okazuje się, że sama tabelka jest tak zrobiona, żeby zawsze przekierować nas na tą stronę, niezależnie od wyboru banku, bo obrazki linkują bezpośrednio do tej podstrony.

Neo-net.net - oszustwo?

Neo-net.net - odradzamy zakupy w tym sklepie

Nie da się uniknąć konkluzji, że zakupy na Neo-net.net są bardzo ryzykowne ze względu na niejasną strukturę współpracy, niemożliwość płatności przez zweryfikowanego pośrednika, czy wreszcie samą siedzibę firmy, więc gorąco odradzamy Wam składania zamówień.

blog comments powered by Disqus
Neo-net.net - Kolejny Podejrzany Sklep Internetowy
Autor: Paweł Rudy