PODPOWIEDZI:

LG G7 Zawiedzie, Psie Selfie, Podniebna Taksówka - VideoNews #147

LG G7 Zawiedzie, Psie Selfie, Podniebna Taksówka - VideoNews #147

Witam Was bardzo serdecznie w 147 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o cenie i wyglądzie LG G7, Light Phone 2 oraz Selfie Strix od Pedigree.

Taksówka W Przestowrzach 

A w tym tygodniu zaczynamy od fruwającej taksówki, ale nie takiej, jaką już nie raz widzieliście. Cora, projekt maszyny, która wygląda jak awionekta, z tą różnicą, że może startować i lądować w pionie. Taksówkę napędza 12 silników elektrycznych, mogących rozpędzić maszynę do 180km/h nawet na wysokości 1000 metrów. Niestety projekt ma parę wad, jak np. Duża emisja hałasu czy zaledwie dwa miejsca dla pasażerów. Polatalibyście?  

Cora

Jaki Będzie LG G7 

W zeszłym tygodniu wyciekł LG G7, który jak twierdzą nasze źródła prezentowany był podczas targów MWC wybrańcom za zamkniętymi drzwiami. Jednak dzięki jednemu z izraelskich portali dostaliśmy w nasze ręce fotki nadchodzącego flagowca, który niestety mocno wizualnie zawodzi. To kolejna kopia iPhone X. Oficjalna premiera ma się odbyć w maju a cena smartfonu wynosić 800 dolarów. Co sądzicie o kolejnym trendzie, który zapoczątkowało Apple. Czy to faktycznie najlepsze wykorzystanie przedniego panelu smartfonu?  

LG G7

Test Wytrzymałości Galaxy S9 

Przejdźmy żwawym krokiem do innego flagowca, tym razem już zaprezentowanego i ze stajni Samsunga, czyli Galaxy S9+. Kanał TechRax przeprowadził ekstremalny test smartfonu min. Młotkiem i nożem. Jak widać flagowy Samsung wcale tak dobrze nie przeżył testów. Może nie będziecie jeździć po smartfonie za kilka tysięcy złotych nożem, jednak takie testy tak czy tak nieźle pokazują samą wytrzymałość smartfonu oraz opcjonalne efekty trzymania go w jednej kieszeni z kluczami lub upadek z wysokości. 

Samsung Galaxy S9+ Crush Test

Selfie z Psiakiem 

Mieliście może kiedyś problem ze zrobieniem sobie selfie z waszym pupilem? Pedigree postanowił temu zaradzić! W najbliższej przyszłości dodawane do psiego przysmaku DETASTIX będą specjalne klipsy na smartfona tak, by skupić jego uwagę na waszym telefonie. Warto tylko uważać, by wasz kochany piesek przypadkiem nie pogryzł wam telefonu. Jak wam się podoba taki gadżet? Całkiem ciekawa inicjatywa. 

Selfie Strix Pedigree

Shift Cam 

Od już naprawdę dłuższego czasu w różnych sklepach można znaleźć specjalne szkiełka, które w swoim założeniu mają być dodatkowymi obiektywami dla kamerki naszego smartfona. Co jednak, gdyby zrobić cały case na smartfon wypełniony takimi obiektywami? Na Kickstarterze znalazłem Shiftcam 2.0, czyli właśnie dedykowana obudowa dla iPhone 7,7+,8,8+ oraz X-a z szeregiem odpowiednich szkiełek. W zestawie dostajecie jedno szkiełko szerokokątne dla kamerki selfie oraz pięć innych na tylni obiektyw w zależności od wybranej opcji. Czy tylko moim zdaniem wygląda to bardzo przeciętnie, a tego typu szkiełka przeważnie dają mizerny efekt? 

Shift Cam 2.0

Telefon Dla Uzależnionych 

A teraz przechodzimy do kolejnego projektu, tym razem na Indiegogo. Telefon w wyświetlaczem E-Ink, dla oszczędności czasu. Jak dobrze wiemy Instagram, Facebook czy Snap pożerają masę czasu i w odpowiedzi na to firma Light z Brooklynu wychodzi z inicjatywą telefonu bez rozpraszaczy. Co w nim prócz wspomnianego ekranu jest ciekawego. Light Phone 2 ma w sobie 4G LTE, umożliwia nam wysyłanie wiadomości, prowadzenie rozmów telefonicznych, ustawienie alarmu czy korzystanie z GPS-a. Projekt zdobył już 407% zakładanej sumy i wkrótce ma wejść do fazy produkcyjnej. Myślicie, że tego typu telefon ma miejsce bytu na rynku tak mocno obleganym przez innych producentów?  

Light Phone 2

Nowe Raspberry Pi 

Mikro komputer za 180zł? O tak, już można zakupić Raspberry Pi 3 generacji. Co znajdziemy na malutkiej płytce? Czterordzeniowy Broadcom BCM2837B0 1,4GHz, dwuzakresowe WiFi, wejście na kabel Ethernet ze wsparciem Poe, czyli zasilaniem z wspomnianego kabla. Małe cudeńko dla fanów technologi i dłubania przy sprzęcie.  

Rapsberry Pi 3 B+

Asystent Głosowy od Spotify 

Nadchodzi aktualizacja dla Spotify. Już wkrótce w aplikacji pojawi się wyszukiwanie głosowe. Najprawdopodobniej to pierwszy krok do celu, o którym wspomniałem w zeszłym tygodniu. Spotify przymierza się do stworzenia swojego środowiska z własnym asystentem głosowym oraz dedykowanymi aplikacji głośnikami. 

Spotify Asystent

Krótkie Newsy: 

Stephen Hawking 

W minionym tygodniu zmarł w wieku 7 6lat wybity fizyk Stephen Hawking. Ponad 50 lat borykał się z stwardnieniem zanikowym bocznym.  

Najwydajniejsze Smartfony Lutego 

Antutu ujawniło najwydajniejsze smartfony poprzedniego miesiąca. Podium androidów okupuje Huawei Mate 10, 10 Pro oraz Honor V10, czyli smartfony ze stajni jednego producenta. Poniżej znalazł się One Plus 5 i 5T.  

YouTube Rozpoczyna Walkę 

YouTube rozpoczyna walkę z fakenewsami i teoriami spiskowymi. Do pomocy Google ma wykorzystać Wikipedie, która w początkowym stadium będzie przy informacjach wideo na dowolny temat zamieszczała odpowiednie przypisy i odnośniki do internetowej encyklopedi.  

blog comments powered by Disqus
LG G7 Zawiedzie, Psie Selfie, Podniebna Taksówka - VideoNews #147