PODPOWIEDZI:

Najpotężniejszy Smartfon, Rasizm Na Reddicie, Telefon Studentów – VideoNews #151

Najpotężniejszy Smartfon, Rasizm Na Reddicie, Telefon Studentów – VideoNews #151

Witam Was bardzo serdecznie w 151 VideoNewsie, w którym jak co tydzień przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o smartfonie dla studentów, laserowym gadżecie oraz najpotężniejszym smartfonie dla graczy od Xiaomi!

Xiaomi Black Shark 

A w tym tygodniu zaczynamy od premiery najpotężniejszego smartfonu dla graczy, o którym troszkę wspomniałem już w zeszłym tygodniu. Już wiemy co faktycznie znajdziemy wewnątrz i jak faktycznie wygląda smartfon, który ma konkurować z RazerPhone. Specyfikacja naprawdę mocna, Snapdragon 845, 6 lub 8 GB Ram, 65 lub 128 GB pamięci wewnętrznej w zależności od wersji. Do telefonu można dobrać specjalny dodatek, którym jest odpowiedni gadżet z analogiem i triggerem, co wydaje się być naprawdę ciekawą sprawą. No i najważniejsze, ile ma kotować? Xiaomi Blackshark ma kosztować 477-567 dolarów, czyli najmocniejszy wariant ok. 2600zł a dodatek w formie wspomnianego kontrolera 30 dolarów. Premiera w Chinach już 20-ego kwietnia.  

BlackShark VS Razer Phone

Wypadek Tesli, znamy oświadczenie 

W zeszłym tygodniu mówiłem też o wypadku autonomicznej Tesli. W wypadku z udziałem autonomicznego Modelu X zginął kierowca, który był inżynierem Apple, niejaki Walter Huang. Żona inżyniera pozwała Tesle twierdząc, że jej mąż zwracał uwagę na błędne działanie autopilota na odcinku gdzie doszło do wypadku. Tesla jednak całą winę zrzuca na Waltera, który jak twierdza nie udał się do serwisu i w dalszym ciągu używał pojazdu, z uszkodzonym wspomaganiem kierowcy.  

Wypadek Tesli

Rasizm Na Reddicie 

Przechodzimy do Reddit-a, który mówi: "NIE" jakiejkolwiek poprawności politycznej. Dlaczego? Dyrektor generalny Reddit-a Steve Huffman postanowił to obwieścić światu mówiąc, że "Rasizm jest OK". Ostatnio dodał też, że: "na Reddicie, sposób myślenia o wypowiedziach, to oddzielenie zachowań od przekonań. Oznacza to, że można tam spotkać ludzi, których poglądy będą odmienne od Twoich, czasem nawet skrajnie. Podejmujemy działania tylko wtedy, gdy działania użytkowników kolidują z naszymi zasadami". Jak oceniacie tego typu podejście, no i oczywiście czy korzystacie z Reddita? 

Reddit

Smartfon Bez Internetu 

Jaki powinien być smartfon dla studenta? Zawsze sądziłem, że po prostu dobrze jak po prostu jest, jednak Samsung wypuszcza odpowiedni model! Co zrobić, by twój telefon nie rozpraszał cię w trakcie nauki? Odłącz mu Internet! O tak, Koreański producent wypuszcza Samsung Galaxy J2 PRO, który nie ma żadnej łączności z Internetem, czy to przez dane komórkowe czy przez Wi-Fi. Jak na razie telefon kierowany jest tylko na rynek koreańskich studentów i kosztuje w przeliczeni ok. 630zł. Czy to ma w ogóle jakikolwiek sens, produkowanie takiej zabawki w XXI wieku?  

Samsung Galaxy J2 Pro

Zmiany Na Sotify 

Nadchodzą zmiany na Spotify, tym razem całkiem pozytywne przede wszystkim dla tych, którzy korzystają z wersji darmowej. W najbliższym czasie Spotfiy chce wprowadzić do darmowej wersji dostęp do piosenek bez reklam. Całość ma być bardzo podobna do wersji Premium, jednak odpowiednio podcięty, by ta wersja służyła jako coś w rodzaju aplikacji demonstracyjnej. A wy korzystacie ze Spotify czy może innego odtwarzacza? Polecacie któryś?  

Laserowy Gadżet 

To teraz pora na gadżet, tym razem mini-laser, który pozwoli wam na wypalenie na wybranym twardym materiale cokolwiek sobie wymarzycie. Urządzonko nazywa się Cubiio i uzbierało już ponad 1 350 000 dolarów z zakładanych 25 000 na kickstarterze. Co ciekawe, gadżet korzysta z aplikacji, z której poziomu możemy wybrać wzór do wypalenia. Jak wam się podoba taka zabawka? Co wy byście wycieli? 

Cubiio

Krótkie Newsy: 

Gry Za Darmo 

Aktualizujcie listę życzeń na GOGu, po czym ustawcie status na publiczny. Dlaczego? W poniedziałek zaczyna się wielka wypżedaż w serwisie i jak donoszą nasze źródła osoby z tak przygotowaną listą życzeń otrzymają jedną grę listy całkowicie za darmo! 

Nowy Kolor Iphone 8 

IPhone 8 i 8 Plus już dostępne w nowej, czerwonej wersji kolorystycznej. Jak prawie co roku znów specjalna edycja smartfonów towarzyszy kampanii Apple na rzecz walki z AIDS i HIV. Jak dotąd Apple uzbierało już 160 mln dolarów w poprzednich latach. 

Skasowane Despacito 

Hakerzy skasowali oficjalny klip z kanału LuisFonsiVEVEO – Despacito. Na chwilę przed skasowaniem zmienili miniaturkę utworu na klatkę z serialu "Dom z papieru". Jednak to nie jedyny artysta, którego zaatakowali, oberwało się również kanałowi Seleny Gomez, Taylor Swift czy Drake'a 

blog comments powered by Disqus
Najpotężniejszy Smartfon, Rasizm Na Reddicie, Telefon Studentów – VideoNews #151