PODPOWIEDZI:

Autonomiczne samochody - Volvo przedstawia konkrety

Autonomiczne samochody - Volvo przedstawia konkrety

Zafascynowani autonomicznymi pojazdami? Na pełną autonomię to jeszcze trochę poczekamy, ale pewne konkretny przedstawiła właśnie firma Volvo. Szczegóły w poniższym newsie.

Wydaje się, że autonomiczne samochody są coraz bliżej nas. Niestety, ale tylko tak się wydaje. Kolejne newsy o wypadkach pokazują, że takie systemy wymagają wciąż usprawnień, nie mówiąc o złym podejściu samych kierowców, którzy często bezgranicznie im ufają:

Volvo wreszcie przedstawia konkrety - będziesz mógł jeść, spać, oglądać coś na smartfonie itp., a to wszystko podczas jazdy. Zapewni to usługa Highway Assist, która ma się pojawić w samochodzie Volvo XC90 SUV w ciągu trzech najbliższych lat.

Jeżeli choć trochę znacie język angielski, to pewnie już zauważyliście pewien haczyk w tej usłudze. Tak, będzie ona działać jedynie podczas jazdy autostradą.

Kamery samochodowe w dobrych cenach >>>

Rozczarowani? Ja raczej nie, gdyż wolę właśnie takie podejście. Na autopilocie Tesli można co prawda przejechać praktycznie całą trasę, ale kierowca musi być czujny. W praktyce bywa więc tak, że jest on zmęczony, rozproszony, a w najgorszym przypadku pijany i nie ma wyjścia - musi zaufać autopilotowi, a jest to wciąż dość wysokie ryzyko.

Usługa od Volvo to kolejny krok do pełnej i przede wszystkim bezpiecznej autonomii w samochodach.

Źródło: bgr

blog comments powered by Disqus
Autonomiczne samochody - Volvo przedstawia konkrety