PODPOWIEDZI:

Samsung przedstawia pełną ofertę telewizorów na 2019 rok

Samsung przedstawia pełną ofertę telewizorów na 2019 rok

W tym roku do oferty telewizorów koreańskiego giganta trafi aż 19 modeli. Nowe urządzenia Samsunga to propozycje z różnych przedziałów cenowych i z różnymi specyfikacjami technicznymi. Wśród nowości również następca popularnej zeszłorocznej serii NU8000. Pojawią się także dwa modele Full HD.

Oprócz niego w ofercie też pięć serii QLED 4K – Samsung Q90, Samsung Q85, Samsung Q80, Samsung Q70 i Samsung Q60. Wyczekujący nowości w sferze rozdzielczości wyższych też nie będą zawiedzeni. Najnowsza propozycja w aspekcie 8K od Samsunga to telewizor Samsung QLED Q950 z ekranami o przekątnej od 43 do 98 cali.

Kropki kwantowe nadzieją telewizorów

Producent obiecuje, że tegoroczne serie QLED będą dostarczały jeszcze lepszą jakość obrazu, jak i dźwięku. Jak to zrobią? Z pomocą nowoczesnych technologii. Samsung swoje domowe centra rozrywki wyposażył na przykład w funkcję Bezpośredniego Strefowego Podświetlenia.

Telewizor inteligentnie zarządza podświetleniem, dostosowując go do warunków i obrazu. Gwarantuje to lepszą czerń i kontrast.

Nowe telewizory QLED to jeszcze lepsza jakość

Inną zaawansowaną technologią jest Quantom Dot. Tak zwane Kropki Kwantowe pozwolą na odwzorowanie kolorów pełną paletą barw. I to 100-procentowo natężoną. Fajerwerki na ekranie można obserwować z dowolnego miejsca, ze względu na Ultra Szeroki Kąt Widzenia.

Przydatnym dodatkiem stanowiącym o elegancji telewizora jest także rozszerzony tryb Ambient. Pozwala on na zastosowanie kolekcji motywów, która pozwoli ekranowi jeszcze lepiej wtopić się we wnętrze.

Ambient mode jest świetnym rozwiązaniem dla domu

Inne warte odnotowania funkcje to połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem, zamocowanie z pomocą Uchwytu Przylegającego i pilot z dedykowanymi przyciskami do najpopularniejszych serwisów VOD.

Zobacz też: Top 7 Telewizorów OLED do 10000 zł

Telewizory UHD – stara nowość

Obok serii QLED są też te bardziej standardowe telewizory. Urządzenia o rozdzielczości UHD, czyli 4K, pozwolą na wciąż świetny obraz w bardziej przystępnej cenie. W tym roku najmocniejszą w tej kategorii opcją jest seria RU8000. To telewizor uniwersalny – posłuży do sportu, filmów lub gier.

W przypadku tego sprzętu, można dostać ekrany o przekątnych od 49 do 82 cali. Dodatkowe funkcje, takie jak Rozszerzona Dynamiczna Paleta Kolorów, zastosowanie HDR i procesora UHD, pozwolą na szczegółowe odwzorowanie obrazu. Na dodatek w dobrym kontraście.

RU8000 to najlepszy model UHD Samsunga

Tę serię zaprojektowano z myślą o fanach gier wideo. Zawarto w niej technologie zmniejszające rozmycie ruchu i podbijające kolory i czernie. W trybie Gry urządzenie zaoferuje poprawioną płynność i ostrość Motion Plus, niski input lag (poprawi to nasz czas reakcji) i Freesync. To ostatnie jest rzadko spotykaną opcją w telewizorach.

Pozostałe sprzęt UHD z niższej serii RU7 również zaoferują niezłą jakość obrazu. Wszystko za sprawą niezłej rozdzielczości, funkcji poprawy jakości i skalowani do 4K.

Telewizor przetworzy obraz i podbije cyfrowo jego jakość do UHD. Model RU7400 jako jedyny z tej serii zaoferuje Rozszerzoną Dynamiczną Paletę Kolorów, zdolną odwzorować ponad miliard barw.

Warto sprawdzić: Samsung produkuje najlepiej sprzedające się telewizory na świecie?

Samsung Smart TV – dla każdego

Wszystkie telewizory Samsunga mające premierę w tym roku producent wyposażył w funkcję Smart TV. Dzięki autorskiemu systemowi Tizen, urządzenia stają się prawdziwym centrum rozrywki dla każdego domownika. Łatwo konfigurowalny, dopasuje się do twoich potrzeb.

Serwis funkcjonuje z różnymi dedykowanymi aplikacjami. Dzięki nim prosto obejrzycie ulubione seriale w wybranych przez was serwisach streamingowych.

RU7300 wyposażony jest w Samsung Smart TV

Nabywcy nowych Samsungów mogą liczyć na wygodny dostęp do takich VOD jak Netflix, player.pl, HBO GO czy Rakuten. Przyda się zwłaszcza HBO, do zobaczenia o co chodzi z tą całą Grą o Tron.

Firma postawiła sobie za cel rozwój Smart TV również w kierunku współpracy między urządzeniami. Pojawi się funkcja zdalnego dostępu do urządzeń peryferyjnych – telewizor będzie można kontrolować poprzez domową sieć. To znaczy z poziomu komputera, laptopa lub urządzeń mobilnych.

Fani amerykańskiego jabłuszka (firmy, nie Nowego Jorku) będą nad wyraz zadowoleni. Samsung wchodzi we współpracę z Apple. Na ich telewizorach pojawi się aplikacja Apple TV.

Pozwoli ona na odtwarzanie plików zakupionych poprzez iTunes. Dzięki obsłudze Apple AirPlay 2 z kolei, będzie można odtwarzać materiały z urządzeń Apple na nowych telewizorach.

Gdzie można dostać takie telewizory?

Przygotowaliśmy zbiór ofert na urządzenia z najnowszej serii Samsunga. Dostaniecie tu sprzęty wykorzystujące technologię QLED i nie tylko.

Jeżeli jeszcze wam mało telewizorów, to więcej urządzeń spod znaku Samsunga znajdziecie pod tym linkiem

blog comments powered by Disqus
Samsung przedstawia pełną ofertę telewizorów na 2019 rok