PODPOWIEDZI:

Telewizor Samsunga z 33 milionami pikseli trafia na polski rynek

Telewizor Samsunga z 33 milionami pikseli trafia na polski rynek

Na polski rynek telewizorów trafia nowy produkt od Samsunga. To świeża propozycja z segmentu telewizorów QLED 8K, która świetnie odwzoruje czernie i pokaże więcej detali za sprawą sporej rozdzielczości. Samsung QLED Q950 oferuje czterokrotnie więcej pikseli niż ekrany z 4K.

Samsung QLED Q950 to następca pierwszego telewizora tej firmy o takiej rozdzielczości, który trafił na polski rynek pod koniec zeszłego roku. Tegoroczny model będzie dostępny w kilku różnych rozmiarach. Dzięki czterem wersjom ekranów o rozmiarze 65, 75, 82 i 98 cali, wyświetlane filmy będą wyglądały jeszcze atrakcyjniej.

Samsung Q950 jest naprawdę dużym telewizorem

Zobacz w sklepie:

Ogromna rozdzielczość i sztuczna inteligencja

Zważywszy na fakt, że niewiele jest filmów dostępnych w rozdzielczości 8K (to znaczy 7680 x 4320), a kanałów telewizyjnych praktycznie brak, nasuwa się pierwsze i najważniejsze pytanie - właściwie po co to komu?

Koreańska firma wychodzi naprzeciw odbiorcom. W tym modelu zastosowano technologię Inteligentnego Skalowania. Z pomocą wbudowanego procesora Quantum 8K poprawiana jest jakość obrazu. Wykorzystana została do tego sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. To sprzęt, który mógłby zawalczyć o pierwsze miejsca w dowolnym zestawieniu, gdy już trafi na jakiś ranking telewizorów.

Procesor w nowych telewizorach Samsunga podbija rozdzielczość

Obraz zostanie automatycznie poprawiony i wyświetlony w poprawionej jakości, zbliżonej do 8K. Producent zapewnia też, że oprócz podbitej szczegółowości poprawi się też nasycenie kolorów.

Ekran będzie lepiej podświetlony za sprawą technologii Bezpośredniego Strefowego Podświetlenia. To przełoży się na bardziej nasyconą czerń, realistyczny kontrast i dobrze oddane barwy. Poza tym filmy na tym telewizorze można oglądać z każdego miejsca w pokoju. Dzięki zmianom wprowadzonym w strukturze paneli telewizora cały ekran równomiernie emituje światło.

W zależności od rozmiaru ekranu zastosowana zostanie technologia Quantum HDR 3000 (przy 65 calach), 4000 (przy 75 i 82 calach), a także 5000 (98 cali). To sprowadzi się w praktyce do lepszej rozpiętości tonalnej - telewizor poprawi jasność i kontrast w poszczególnych scenach filmu.

Warto sprawdzić: Premiera nowych telewizorów LG OLED i Nano Cell

Co jeszcze warto wiedzieć?

W tegorocznym modelu telewizora z wyższej półki od Samsunga nie mogło zabraknąć Trybu Ambient. To funkcja, która sprawia, że ekran staje się dopełnieniem przestrzeni.

Kiedy nic nie oglądamy, telewizor może wyświetlać wzór tapety znajdującej się na ścianie lub jej kolor. Z jej pomocą można również przeistoczyć ekran w centrum informacji. Wyświetlić na nim prognozę pogody dla swojej lokalizacji i najnowsze newsy.

Tryb ambient mode wkomponuje telewizor w salon

Żeby jeszcze lepiej wkomponować urządzenie w twój salon, Samsung zadbał o technologię Połączenia Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem (poważnie, tak to się nazywa). Przezroczysty przewód optyczny z modułem one connect pozwoli podłączyć soundbary, konsole i inne sprzęty do telewizora praktycznie niezauważalnie. To szczególnie przydatna opcja, gdy planujemy powiesić go na ścianie.

Ile kosztuje taki pakiet przyjemności audiowizualnych? Najmniejszy model, 65-calowy, kosztuje niemal 20 tysięcy złotych. Wersja 82-calowa o 20 tysięcy złotych więcej.

    Może cię zainteresować: Samsung produkuje najlepiej sprzedające się telewizory na świecie?

    blog comments powered by Disqus
    Telewizor Samsunga z 33 milionami pikseli trafia na polski rynek