PODPOWIEDZI:

Xiaomi odkrywa karty - Premiera Mi Mix Alpha, Mi 9 Pro oraz Mi Full Screen TV Pro

Xiaomi odkrywa karty - Premiera Mi Mix Alpha, Mi 9 Pro oraz Mi Full Screen TV Pro

Dzisiaj w Chinach odbyła się prezentacja produktów firmy Xiaomi. Mi Mix Alpha, Mi 9 Pro 5G, Mi Full Screen TV Pro to nowości, które mogliśmy zobaczyć na premierze w Pekinie.

Lei Jun, prezes firmy, pokazał na dzisiejszej premierze, jak powinna wyglądać przyszłość telefonów generacji 5G.

Mi 9 Pro 5G

Firma z Pekinu ma już w swojej ofercie modele wyposażone w modem 5G. Zaprezentowany dzisiaj Mi 9 Pro 5G jest najnowszą odpowiedzią Xioami na produkty konkurencji w kategorii smartfonów 5G.

Posiada on aż 7 anten zwiększających jego zasięg. Telefon posiada ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855+, 12 GB RAM i do 512 GB pamięci. W urządzeniu wykorzystano akumulator o pojemności 4000 mAh współpracujący z technologią Mi Charge Turbo (przewodową 40 W oraz bezprzewodową 30 W). Najtańsza wersja Mi 9 Pro kosztuje około 520 dolarów.

mi 9 pro 5g

Jak według Xiaomi powinien wyglądać telefon przyszłości?

Smartfony z ekranem na całej swojej powierzchni po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć w 2016 roku, kiedy Xiaomi olśniło rynek konceptem Mi Mix. Teraz chińska marka wraca ze swoim innowacyjnym pomysłem w modelu Mi MIX Alpha.

Zastosowano w nim po raz pierwszy w historii technologię Surround Screen. Ekran dosłownie owija się wokół obudowy telefonu. Prezes Xiaomi chwali się, że stosunek wielkości wyświetlacza do obudowy wynosi ponad 180 %.

Na tym nie koniec rekordów. Urządzenie wyposażono w aparat o rozdzielczości 108 MP. W konstrukcji wykorzystano trwałe i estetyczne materiały, m.in. rama została wykonana z tytanu, a ekran ze szkła szafirowego. Ponadto model Alpha posiada:

  • procesor Qualcomm Snapdragon 855+
  • modem 5G
  • 12 GB RAM
  • 512 GB pamięci
  • system szybkiego ładowania bezprzewodowego o mocy 40 W.

mi mix alpha

Mi Full Screen TV Pro

Na konferencji zaprezentowano także telewizor Mi Full Screen TV Pro. Posiada on ekran o rozdzielczości 4K 3840x2160 pikseli oraz oferuje wsparcie dla 8K. Ramki telewizora są niezwykle cienkie, co sprawia, że wyświetlacz zajmuje aż 97 % panelu przedniego. Urządzenia będą sprzedawane w trzech rozmiarach: 43”, 55” i 65”.

mi full screen tv pro

MIUI 11

Oprócz nowości sprzętowych w prezentacji prezesa Xiaomi znalazło się miejsce na zaprezentowanie nowego oprogramowania. MIUI 11 to nakładka na system Android chińskiego producenta. Aktualizacja odświeży interfejs użytkownika (nowe ikony oraz animacje). Dodane zostaną nowe dźwięki systemowe i czcionka dopasowująca się do ekranu. Pierwsze telefony dostaną aktualizacje w połowie października.

W tym roku Xiaomi oddało podium na chińskim rynku firmom Huawei, Vivo oraz Oppo. Pekińska firma próbuje utrzymać się na 4 pozycji kosztem Apple, które rozpoczęło niedawno sprzedaż 11 serii iPhone’ów. Dzisiejsza premiera na pewno przybliży Xiaomi do tego celu.

Źródło: Xiaomi

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Xiaomi odkrywa karty - Premiera Mi Mix Alpha, Mi 9 Pro oraz Mi Full Screen TV Pro