PODPOWIEDZI:

Inteligentne pralki LG Vivace już w Polsce

Inteligentne pralki LG Vivace już w Polsce

LG wprowadza do Polski inteligentne pralki i suszarki Vivace. Wyposażone w technologię AI DD pomogą ci wyprać ubrania bez kombinowania z dziesiątkami różnych (nierzadko zbędnych!) trybów. Za pomocą sensorów i bazy danych są w stanie określić odpowiedni program dla twojego wsadu.

Pralki Vivace już pojawiły się na polskich półkach. Można je nabyć między innymi w sklepie Media Expert. Ceny wahają się pomiędzy 1700 zł a 4500 zł. To sporo, ale producent ruszył już z kampanią promocyjną. Informowaliśmy dzisiaj o tym, że pralki Vivace są do kupienia z bonem rabatowym.

Na czym polega AI DD?

Wybraliśmy się na premierę prasową nowych urządzeń LG z serii Vivace. Pokazano tam nie tylko pralki, ale też suszarki wyposażone we wspomnianą technologię AI DD. Jeżeli zastanawiasz się, na czym polega ta innowacja wśród produktów piorąco-suszących firmy - sprawa jest prosta.

Sensory zamontowane w urządzeniu sprawdzają ciężar ubrań i wytrzymałość tkanin. Zebrane dane przetwarzają, wykorzystując bazę, na którą składa się 20 tysięcy informacji o użytkowaniu pralki. Dzięki temu dobierane są odpowiednie ruchy bębna, przyspieszające pranie i zwiększające jego skuteczność. To trend, który zacznie pojawiać się coraz częściej wśród urządzeń z rankingu pralek.

Tu należy od razu wspomnieć o tym, że sercem modeli tej linii jest silnik 6 Motion Direct Drive. To on sprawia, że bęben pralki porusza się w sposób nieosiągalny dla standardowych urządzeń. Producent twierdzi, że posłuży to do lepszego wypłukiwania detergentu, poprzez symulację prania ręcznego.

Funkcje, integracja z telefonem i oszczędność linii LG Vivace

Nowością jest też funkcja TurboWash 360. Skróci czas trwania cyklu prania do 39 minut. Pralka poradzi sobie z dokładnym oczyszczeniem ubrań z brudów dzięki czterem dyszom natryskowym. Skierowane do środka bębna rozpylają wodę z detergentem, lepiej rozprowadzając ją po ciuchach.

Panel sterujący w LG VIvace

Modele firmy podążają za obecnymi trendami w świecie AGD, wykorzystując do czyszczenia ubrań parę. Pralki LG Steam z funkcją Steam Softener zmiękczają twarde i szorstkie tkaniny, a na dodatek pozbywają się alergenów i bakterii dzięki wysokiej temperaturze. W sam raz dla osoby uczulonej na roztocza i pyłki.

Urządzenia piorące z serii LG Vivace zaskakują energooszczędnością. Producent chwali się klasą energetyczną A+++-50%, co w praktyce przełoży się na sporą oszczędność pieniędzy na dłuższą metę. Nawet tak długą jak 10 lat, bo tyle lat bezproblemowej pracy gwarantuje firma.

W suszarkach wykorzystano z kolei podwójną inwerterową pompę ciepła, która pozwoli lepiej zarządzać zużyciem prądu. Użytkownik może wybrać pomiędzy dłuższym, ale oszczędniejszym czasem pracy lub szybkim. LG twierdzi, że modele tej linii są w stanie wysuszyć 2 kilogramy prania nawet w 36 minut w trybie szybkim. Sprzęty charakteryzuje klasa energetyczna A+++-10%

Dodatkowo nie niszczą ubrań, obniżając temperaturę suszenia. Koniec ze skurczonymi bluzkami i getrami. Wyposażono je także w automatyczne czyszczenie skraplacza, które przedłuży żywotność maszyny.

Pralka LG Vivace i wózek

Wszystkimi urządzeniami Vivace można sterować za pomocą autorskiej aplikacji producenta. SmartThinQ pozwoli na obsługę zdalną pralek i suszarek, a także kontrolowanie stanu technicznego urządzenia. Ponieważ aplikacja obsługuje całą serię urządzeń ThinQ od LG, z poziomu smartfona będziesz mógł zaprogramować cały dom (o ile wyposażyłeś go w produkty firmy).

#podzielsięubraniem

Przy okazji konferencji LG poinformowało o akcji społecznej ku pomocy najbardziej potrzebujących osób. W sam raz na jesienno-zimowy klimat, bo polega na zbieraniu i późniejszym przekazywaniu ubrań. Tym zajmie się już fundacja Daj Herbatę, która od 2014 roku wspiera bezdomnych.

Przez najbliższe miesiące w warszawskiej Klubokawiarni Życie jest fajne będzie funkcjonowała stacjonarna pralnia z suszarnią Vivace. Podarowane ciuchy zostaną tam zdezynfekowane, wyprane, wysuszone i przekazane dalej.

Pralka LG Vivace na konferencji

Kawiarnia jest miejscem, w którym wiele dorosłych osób z autyzmem znalazło pracę. Znajduje się przy ulicy Grójeckiej 68 w Warszawie. Jeżeli chcesz podarować potrzebującym trochę ciepła na zimę, to przyda ci się informacja, że ubrania można przekazywać we wtorki i czwartki pomiędzy godziną 12 a 20.

Źródło: LG.

blog comments powered by Disqus
Inteligentne pralki LG Vivace już w Polsce