PODPOWIEDZI:

Niedługo do sprzedaży trafią karty graficzne MSI GTX 1650 Super

Niedługo do sprzedaży trafią karty graficzne MSI GTX 1650 Super

MSI GTX 1650 SUPER niedługo trafi do sprzedaży. Nowoczesne karty graficzne z procesorem Geforce pojawią się w kolejnej odsłonie uznanego producenta. Tym razem wśród nowości wykorzystanie siódmej już generacji systemu chłodzenia MSI TWIN FROZR. Cechuje go między innymi użycie wentylatorów TORX 3.0.

Seria MSI GTX 16 SUPER pojawia się na rynku w trzech wersjach. Modele różnią się od siebie głównie chłodzeniem i rozmiarami. Można kupić wersję GAMING (ze wspomnianym systemem chłodzenia), VENTUS XS i zminiaturyzowany AERO ITX, idealny do mini PC.

Oczywiście na tę linię składają się nie tylko różne wersje producenta, ale też procesorów graficznych o różnej wydajności i zastosowaniach. Na razie wyszła seria MSI GTX 1660 SUPER (jest dostępna od 29 października). Premierę tańszej i słabszej opcji MSI GTX 1650 SUPER zapowiedziano na 22 listopada 2019.

Co charakteryzuje poszczególne propozycje producenta? Zaczynając od opcji najwydajniejszej - SUPER GAMING - to masywna karta przeznaczona dla wymagających graczy (lubujących się również w RGB).  Zdominuje zapewne nie jeden ranking kart graficznych.

Rozmiary biorą się z systemu chłodzenia TWIN FROZR, w którym dwa pracują wentylatory TORX 3.0. Złożone są z dwóch rodzajów łopatek, które przyspieszają przepływ powietrza do powiększonego radiatora i jeszcze lepiej obniżają temperaturę pracy.

MSI wprowadza do tego modelu również po raz pierwszy technologię ZERO FROZR. Ta służy do zatrzymania wentylatora w czasie niskiego obciążenia. To przekłada się na niższe zużycie energii i redukuje poziom hałasu. W sam raz na długą nocną rozgrywkę.

Grafika Nvidii prezentująca możliwości GTX 1650 SUPER

Pojawią się również mniejsze opcje - VENTUS XS i AERO ITX. Tę pierwszą wzorowano na modelu VENTUS, znanym z wersji RTX 2060. Wyposażono ją w dwa wentylatory TORX 2.0. Zdaniem producenta szczycą się jedną z najlepszych wydajności chłodzenia.

Drugi produkt to już karta graficzna z jednym wiatrakiem. Dzięki ograniczeniu układu chłodzenia jest w stanie zmieścić się w niewielkich obudowach (na płytach głównych ITX, stąd nazwa). MSI twierdzi, że wysokowydajny wentylator umieszczony na ulepszonym radiatorze pozwala na tak samo dobrą gospodarkę cieplną, jak we wszystkich innych modelach z serii GTX 16.

Obecnie ceny prezentują się atrakcyjnie. Wszystkie modele stworzone na bazie GTX 1660 da się zakupić w okolicach 1000-1200 złotych, z niewielkimi zmianami w zależności od sklepu. Na razie kwoty, którą przyjdzie zapłacić za mniej wydajną wersję, nie znamy.

Zobacz też:

Źródło: koolthings.com.

blog comments powered by Disqus
Niedługo do sprzedaży trafią karty graficzne MSI GTX 1650 Super