PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

GTX 1660 SUPER niewiele droższy od poprzednika!

GTX 1660 SUPER niewiele droższy od poprzednika!

GTX 1660 SUPER pojawi się na rynku w cenie zbliżonej do GTX 1660, co oznacza, że poprzedniczka niebawem zniknie z pólek sklepowych.

GTX 1660 SUPER pojawi się oficjalnie na rynku 29. października 2019 roku w cenie 229 USD. Różnica pomiędzy "świetnym" a "zwykłym" modelem to tylko 10 USD, co oznacza niechybne wyjście z rynku tego drugiego.

GTX 1660 SUPER  - specyfikacja

Okazuje się więc, że u Zielonych SUPER będzie prawie każda dostępna na rynku karta graficzna, oprócz paru niedobitych Ti. Ciekawe podejście do odświeżenia linii w trakcie jej żywota, bo zmianie uległa jedynie pamięć. Z GDDR5 o przepustowości 192 GB/s wskakujemy na GDDR6 z 336 GB/s, co z pewnością da odczuwalny przyrost wydajności. Tanie karty graficzne do 1100 zł nie przechodzą  jednak renesansu, a tylko marginalne przetasowania.

GTX 1660 EOL

Ten ruch kompletnie zabije opłacalność GTX 1660 Ti, który "świetnej" wersji się nie doczekał. Taka kanibalizacja jest dla mnie mało sensowna z punktu widzenia biznesowego, bo AMD nie ma się czym chwalić w tym segmencie cenowym. Dodatkowo podkręcenie GTX 1660 z wolniejszymi pamięciami też zbliżało go bardzo do 1660 Ti, więc i tak nie jest łatwo go sprzedawać. Test MSI GTX 1660 GAMING X dobrze pokazał w wynikach te niewielkie rozbieżności.

Można było spokojnie odczekać jeszcze miesiąc, bo AMD RX 5500 trafi do sklepów właśnie wtedy, a i teraz nie wzbudza gorących emocji, nie wliczając oczywiście fanboyów.

Tak czy inaczej, czwarty kwartał przyjmie wszystko i jest też dobrą okazją na wyprzedaże "starszych" modeli, więc Black Friday w tym roku będzie obfity w GeForce'y bez SUPER.

blog comments powered by Disqus
GTX 1660 SUPER niewiele droższy od poprzednika!
Autor: Paweł Rudy