PODPOWIEDZI:

Honor Band 5 - Opaska już dostępna w sprzedaży

Honor Band 5 - Opaska już dostępna w sprzedaży

Opaska HONOR Band 5 jest już dostępna w sprzedaży. Niewielki i lekki model sub-marki Huawei, która skupia się na produkowaniu urządzeń w przystępnych cenach, oferuje to, czego można się spodziewać od takiego sprzętu. Przede wszystkim jest woodporne i monitoruje użytkownika w czasie snu. Gdzie można tę opaskę zakupić?

HONOR Band 5 kupicie już na przykład w RTV Euro AGD. W momencie pisania artykułu jego cena kreowała się na poziomie 199 złotych. Co w takiej cenie otrzymuje nabywca? Przede wszystkim akcesorium-bransoletę w trzech różnych kolorach. Ten model jest do nabycia w wersji czarnej, granatowej i różowej.

Zobacz aktualną ofertę na HONOR Band 5:

Honor Band 5 oferta w RTV Euro AGD

HONOR Band 5 - sprawy podstawowe

Ze względu na to, że to w końcu elektronika, sprawą podstawową są podzespoły i możliwości. Opaska może pochwalić się ekranem AMOLED o rozmiarze sięgającym niemalże cala (konkretnie 0,95”). Ten ma zapewnić, że dane na wyświetlaczu będzie można odczytać w każdych warunkach. Nawet  przy mocnym świetle słonecznym. 

Dzięki technologii diod organicznych na pewno ekran będzie bardziej energooszczędny. Pomimo siłą rzeczy niewielkiej baterii, zdaniem producenta może popracować nawet przez 14 dni. Na dodatek przy standardowym użytkowaniu.

Sprawdzanie pulsu przez Honor Band 5

Nie jest to największy wynik pośród tego segmenu urządzeń (taki Garmin Vivofit 4 ma działać nawet przez rok, chociaż wymaga wymiany całej baterii po rozładowaniu), ale na pewno wystarczający dla osób, które raz na jakiś czas przypominają sobie o konieczności ładowania. W rankingu smartbandów na pewno by się uplasował.

Jeżeli chodzi o wodoodporność - firma gwarantuje możliwość zanurzenia na poziom 50 metrów. To, w połączeniu z sensorami rejestrującymi liczbę ruchów, prędkość, dystans, a co za tym idzie wskaźnik efektywności i spalone kalorie, sprawia, że smartband przyda się też zapalonym pływakom.

Zobacz też: Garmin Vivofit 4 - Opaska sportowa z baterią na ROK?!

Co jeszcze potrafi HONOR Band 5?

Urządzenie wyposażono w technologię TruSleep. Ta monitoruje poszczególne fazy snu. Dzięki sztucznej inteligencji Huawei i współpracy z Centrum Dynamicznych Biomarkerów na Harvardzie zebrane dane jest w stanie interpretować. To oznacza, że opaska zidentyfikuje sześć typowych zaburzeń snu i zaoferuje setki informacji, na temat tego, jak można go poprawić.

Poza tym HONOR Band 5 mierzy poziom nasycenia tlenem krwi tętniczej. Dla osób, które wysilają się często i relatywnie długo (sportowców), są to istotne dane. Poziom natlenowania krwi przekłada się na wyniki sportowe. Na dodatek, w przypadku chorób i problemów z układem krążenia - można je wcześnie wykryć, stale monitorując za pomocą opaski. Oczywiście to półpraktyczne, bo wszelkie niepokoje należy konsultować z lekarzem.

Oprócz tego urządzenie umożliwia robienie zdjęć z telefonu zdalnie, otrzymywanie powiadomień SMS i (przy włączonej usłudze Bluetooth) znalezienie zgubionego telefonu. Z poziomu smartbanda użytkownik może też kontrolować Spotify lub YouTube i różne inne aplikacje.

Warto sprawdzić:

Źródło: red8pr.pl

blog comments powered by Disqus
Honor Band 5 - Opaska już dostępna w sprzedaży