PODPOWIEDZI:

PlayStation 4 sprzedało się o 68 milionów egzemplarzy lepiej niż Xbox One

PlayStation 4 sprzedało się o 68 milionów egzemplarzy lepiej niż Xbox One

Dzięki raportowi firmy AMD dostarczającej czipy Jaguar, które wykorzystywane są w PlayStation 4 i Xboksie One, poznaliśmy najświeższe dane sprzedaży systemu Microsoftu, które amerykański gigant od wielu lat trzyma w tajemnicy. Sprzedał się o ponad 68 milionów egzemplarzy mniej niż jego konkurent.

Informacje zostały przedstawione podczas ostatniego briefingu finansowego AMD, który zorganizowany został z myślą o inwestorach i udziałowcach spółki. Na jednym ze slajdów firma podała, że łączna sprzedaż PlayStation 4 i Xboxa One wyniosła około 150 milionów egzemplarzy. Jakiś czas temu Sony chwaliło się tym, że do sklepów trafiło 109 milionów egzemplarzy PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. Po odjęciu tej sumy zostaje nam liczba 41 milionów, która powinna odzwierciedlać aktualną sprzedaż Xboksa One.

Bez wątpienia Sony zdominowało obecną generację konsol. PlayStation 4 jest obecnie drugim najlepiej sprzedającym się systemem stacjonarnym w historii. By pobić rekord PlayStation 2, musiałoby jednak trafić jeszcze w ręce kolejnych 46 milionów osób. W obliczu zbliżającej się rychło premiery PlayStation 5 jest to już jednak mało prawdopodobne.

Co ciekawe, lepiej od Xboksa One sprzedało się Nintendo Switch, które w sklepach zadebiutowało aż cztery lata po jego oryginalnej premierze. Dla porównania, Xbox 360 trafił do ponad 84 milionów graczy na całym świecie. Wielu obserwatorów branży powątpiewa, czy następcy Xboksa One uda się zbliżyć nawet do pułapu 50 milionów. Microsoft od dłuższego czasu skupia się bowiem głównie na rozwoju xboxowego ekosystemu, cloud gamingu oraz multiplatformowych usług, takich jak Xbox Game Pass.

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
PlayStation 4 sprzedało się o 68 milionów egzemplarzy lepiej niż Xbox One