PODPOWIEDZI:

Disney+ wciąż nie dla Polaków - Pojawi się dopiero w 2021 roku

Disney+ wciąż nie dla Polaków - Pojawi się dopiero w 2021 roku

Serwis VoD Disney+ wystartował w ubiegłym roku w zaledwie kilku krajach świata. Jego pierwsza duża ekspansja nastąpi w pierwszej połowie tego roku, gdy zostanie uruchomiony w większości państw Zachodniej Europy. W oficjalnej informacji prasowej na ten temat pojawiła się też na chwilę Polska, ale wzmianka o naszym kraju w tajemniczy sposób zniknęła.

Według koncernu Disney+ pojawi się oficjalnie w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, Hiszpanii, Austrii, Niemczech i Szwajcarii już 24 marca. Latem tego roku do krajów tych dołączyć ma Portugalia, Belgia i kraje nordyckie. W oryginalnej treści wiadomościwymieniana była jednak Polska, która w tajemniczych okolicznościach po jakimś czasie została z niej usunięta.

Polski oddział Disneya potwierdził w oficjalnym komunikacie, że firma nie zmieniła wcześniejszych planów i nadal ma zamiar wprowadzić serwis nad Wisłę, ale dopiero w 2021 roku. Dodajmy, że przeszkodą dla startu usługi w kraju są głównie problemy natury licencyjnej. Wiele produkcji Disneya nadal zobaczymy bowiem np. w ofercie HBO GO. Umowy z tymi partnerami często zawierane były na wiele lat.

Problemem nie jest też z pewnością lokalizacja treści. Jak potwierdzają osoby korzystające z Disney+, wiele filmów i seriali dostępnych w jego ofercie posiada już nawet polskie napisy i dubbing. Ktoś w marketingu Disneya musiał więc popełnić błąd albo tegoroczny start usługi w Polsce nie jest jeszcze w stu procentach pewien.

Przypomnijmy, że Disney+ zadebiutował 12 listopada 2019 roku. Serwis został wówczas udostępniony klientom w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Holandii. Niedługo potem dołączyła do nich Australia i Nowa Zelandia.

Wraz ze startem usługi premierę miał niezwykle popularny serial Star Wars: Mandalorian, który oficjalnie przyciągnął przed ekrany kilkanaście milionów nowych subskrybentów. Kolejnymi potencjalnymi hitami Disney+ będą aktorskie serie umiejscowione w uniwersum Marvela, pierwsze z nich pojawią się już w tym roku.

Przeczytaj także:

blog comments powered by Disqus
Disney+ wciąż nie dla Polaków - Pojawi się dopiero w 2021 roku