PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Razer będzie produkował maseczki chirurgiczne

Razer będzie produkował maseczki chirurgiczne

Razer, firma znana z urządzeń dla graczy, pomaga w walce z koronawirusem. Chodzi o produkcję maseczek chirurgicznych, których brakuje w wielu medycznych placówkach.

Szalejąca pandemia pokazuje, kto chce pomagać, a kto chce wyzyskiwać. Z jednej strony mamy wysyp fałszywych newsów o koronawirusie, a także aplikacje jak CovidLock, które są oszustwem, a z drugiej pozytywne wieści o firmach, które pragną bezinteresownie pomagać. I właśnie o tym prawidłowym podejściu jest mowa w tym newsie.

Całkiem niedawno informowaliśmy, że Sharp rozpoczyna produkcję maseczek ochronnych. Do grona pomagających dołącza teraz Razer.

Wspomniana firma, która słynie z gamingowego sprzętu, zamierza przekazać milion masek lokalnym społecznościom na całym świecie. A ma to być pierwszy z wielu kroków, aby skutecznie pomóc w walce z pandemią, która zabiera coraz więcej istnień.

Ktoś może powiedzieć, że to tylko maseczki, ale to właśnie również dzięki nim wirus nie rozprzestrzenia się jeszcze szybciej. A ogromny problem stanowi niedobór masek tego typu. WHO podało, że szpitale na całym świecie potrzebują aż 89 milionów masek.... każdego miesiąca!

Bez pomocy zewnętrznych firm nie uda się wyprodukować takiej liczby. Tym bardziej należy docenić wkład takich firm jak Sharp czy Razer. Oby było ich jeszcze więcej.

Źródło: The Verge

blog comments powered by Disqus
Razer będzie produkował maseczki chirurgiczne