PODPOWIEDZI:

PS5 w opałach? Sony nie doceniło Xboksa?

PS5 w opałach? Sony nie doceniło Xboksa?

W sieci zaczynają coraz częściej pojawiać się plotki na temat problemów, jakie Sony ma z nadchodzącym PlayStation 5. Konstrukcja urządzenia ma prowadzić do jego nadmiernego przegrzewania się, czemu mogłoby zapobiec jego przeprojektowanie, które z koeli doprowadziłoby do opóźnienia względem nowego Xboksa.

Niezbyt dobre wieści dla fanów PlayStation pojawiły się niedługo po niesławnej już prezentacji z 18 marca, na której Sony zaprezentowało specyfikację techniczną PlayStation 5. Dziennikarze serwisu Windows Central opublikowali na Twitterze wpis, podsumowując niepokojące pogłoski i informacje krążące pomiędzy deweloperami od co najmniej kilku miesięcy.

Według nich Sony było zbyt pewne siebie i nie doceniło Microsoftu, nie wierząc, że uda mu się stworzyć nowego Xboksa z podzespołami i specyfikacją, o której słyszało. Kiedy okazało się, że amerykański koncern dopiął swego i jest gotowy do rozpoczęcia produkcji finalnej wersji konsoli, japońska spółka zaczęła nieco panikować, tym bardziej że większość zewnętrznych deweloperów gier nie miała żadnych negatywnych uwag na temat platformy.

PlayStation 5 jest bowiem nie tylko słabszy od Xboksa Series X, ale z powodu upartej postawy Japończyków ma mieć ogromne problemy z przegrzewaniem się, ponieważ jest bardzo kompaktowy i przypomina wyglądem PlayStation 4. Według inżynierów Sony rozwiązaniem tego problemu byłaby pionowa obudowa przypominająca klasyczny komputer typu desktop, ale wiązałoby się to z opóźnieniem premiery urządzenia nawet o rok, a także posądzeniem o kopiowanie rozwiązań konkurencji.

Z tego też powodu nie widzieliśmy jeszcze praktycznie żadnych gier na PlayStation 5, ponieważ konsola ma problemy ze stabilnym działaniem przy pełnym obciążeniu, a deweloperzy nie wiedzą przez to, jak optymalizować swoje produkcje. Niepewność sprawia też, że Sony nie może też wciąż pokazać ostatecznego wyglądu konsoli. W firmie pojawiły się też głosy, by zacisnąć zęby, liczyć na siłę marki i przeczekać dwa lata do czasu wypuszczenia na rynek odświeżonej wersji konsoli.

Źródło: Twitter

Przeczytaj także:

  1. Tak się nie robi Sony! PS5 nie zostało pokazane światu!
  2. The Last of Us: Part II przełożone!
  3. Silent Hill prędzej na ulicach niż wirtualnie - Kolejnych gier raczej nie będzie
blog comments powered by Disqus
PS5 w opałach? Sony nie doceniło Xboksa?