PODPOWIEDZI:

Nowy oczyszczacz Dysona schłodzi i nawilży - Znamy cenę!

Nowy oczyszczacz Dysona schłodzi i nawilży - Znamy cenę!

Dyson wypuścił oczyszczacz powietrza, który też nawilży i schłodzi otoczenie. Jego nowa maszyna wykorzystuje technologię Dyson Ultraviolet Cleanse. To według producenta ma przełożyć się na odpowiednie reagowanie na atmosferę podczas przemijających sezonów, jak i zawsze efektywne oczyszczanie powietrza w domu.

Dyson Pure Humidify+Cool to nowoczesny oczyszczacz powietrza. Firma szczególny nacisk kładzie na higienę nawilżania. Przy pomocy wspomnianej technologii Dyson Ultraviolet Cleanse maszyna zapewnia praktycznie idealnie hermetyczne warunki do zwiększania wilgotności w powietrzu. To coś, czego oczekujemy od najwydajniejszych sprzętów w rankingu oczyszczaczy powietrza.

Jak działa Dyson Pure Humidify+Cool?

Woda służąca nawilżaniu przechodzi przez odblaskową rurkę teflonową, w której odbija się światło ultrafioletowe. Zabija i powstrzymuje namnażanie bakterii, pozbywając się nawet do 99,9% przy pierwszym przejściu płynu przez system. Potem woda trafia do pierścienia dysku ewaporacyjnego, w którego siatkę powietrzną wpleciono srebrne pasma mające zapobiegać rozwojowi bakterii.

- Dzięki połączeniu tej wiedzy [chodzi o mikrobiologię - przyp. aut.] z kluczowymi dziedzinami inżynierii, takimi jak np. aerodynamika, filtracja powietrza i wykrywanie zanieczyszczeń, inżynierowie i naukowcy Dyson opracowali urządzenie 3 w 1, aby walczyć z suchym i zanieczyszczonym powietrzem oraz utrzymywać higieniczne środowisko w pomieszczeniach przez cały rok - twierdzi Charlie Park, Dyrektor Globalny Enviromental Care Dysona.

Działanie głowicy w Dyson Pure Humidify+Cool

Przy pomocy dwóch oscylatorów maszyna steruje przepływem powietrza. Jak twierdzi firma, dopiero teraz jej inżynierowie postanowili po raz pierwszy zastosować technologię mogącą rozprowadzać powietrze osobno lub poprzez oba oscylatory. Dzięki temu Dyson Pure Humidify+Cool pracuje w trzech trybach.

Zobacz też: Recenzja oczyszczacza powietrza Klarta Forste 3

Pierwszym jest bryza - producent zebrał dane pozwalające opracować algorytm odzwierciedlający naturalny przepływ powietrza. Drgające elementy oczyszczacza zapewniają lekki powiew wiatru wewnątrz domu.

W ustawieniu chłodzenia oscylator nie drży, ale za to silnie wydmuchuje oczyszczone powietrze z przodu sprzętu. Ostatni tryb - rozproszony - zapewnia oczyszczone i nawilżone powietrze bez schładzania go.

Dyson Pure Humidify+Cool w salonie

Inne istotne funkcje nowego oczyszczacza Dysona

Dyson chwali się również innymi swoimi systemami. Na przykład technologią Deep Clean Cycle. Na czym polega? Ma ułatwiać nabywcom konserwację maszyny. Jeżeli kiedyś korzystaliście z czajnika, wiecie, że minerały w wodzie lubią osiadać na jego ściankach. To nie problem przy korzystaniu z odpowiednio oczyszczonej wody, ale kto ma taką na stanie?

Firma postanowiła to rozwiązać. Deep Clean Cycle usuwa bakterie i osad we wszystkich częściach urządzenia, które wchodzą w kontakt z wodą. To nie jest jednak automatyczna funkcja. Gdy trzeba będzie ją włączyć, podświetla się odpowiedni przycisk, a wyświetlacz LCD informuje o tym, jak przeprowadzić czyszczenie.

Warto sprawdzić: Test Sharp KI-G75EUW - Bezobsługowy i wydajny oczyszczacz powietrza

Dyson Pure Humidify+Cool przy dwóch kobietach na dywanie

Sprzęt wychwytuje wszelkie zanieczyszczenia poprzez filtr HEPA H-13 o długości aż 6 metrów. Pozwala mu to na usunięcie 99,95% cząsteczek o wielkości do 0,1 mikrona. Tym samym rozprowadzane poprzez technologię Air Multiplier po całym pomieszczeniu powietrze ma być pozbawione bakterii, wirusów, alergenów i pyłków.

Nowym oczyszczaczem Dysona można sterować nie tylko poprzez LCD, ale również przy pomocy aplikacji. Dostępna na systemach Androida i iOS Dyson Link umożliwi zdalne monitorowanie zanieczyszczeń, temperatury i wilgotności, a także reagowanie na problemy z działaniem sprzętu.

Urządzenie producenta można nabyć w okolicach 3200 złotych. Jak deklaruje firma, każdy produkt będzie objęty dwuletnią gwarancją na części i naprawę. Oczyszczacz można już zamawiać z oficjalnej strony producenta.

Źródło: prhub.eu

blog comments powered by Disqus
Nowy oczyszczacz Dysona schłodzi i nawilży - Znamy cenę!