PODPOWIEDZI:

Google Meet dla wszystkich za darmo!

Google Meet dla wszystkich za darmo!

Google udostępnia swoje narzędzie do wideokonferencji bezpłatnie dla wszystkich użytkowników. Dotychczas aplikacja była dostępna jedynie w pakiecie G Suite - stworzonego dla firm, szkół oraz instytucji.

Google Meet - o co chodzi?

Google zachwala swój produkt jako zaawansowany i wysoce bezpieczny - nawet na dużą skalę. Sama aplikacja w ostatnim czasie cieszy się bardzo wysoką popularnością. Każdego dnia kwietnia wszystkie rozmowy trwały około 3 miliardów minut. Codziennie przybywa 3 miliony nowych uczestników, a łączna ich liczba w ubiegłym tygodniu przekroczyła 100 milionów.

grafika promująca usługę Google Meet

To rozszerzenie w przyszłości ma być całkowicie darmowe. Na razie, jeśli chcesz skorzystać z darmowego pakietu G Suite Essentials, wypełnij ten formularz. Ta wersja to rozszerzenie podstawy, która oferuje jeszcze bardziej zaawansowane możliwości. Między innymi możliwość nagrywania rozmowy czy wideokonferencji za pośrednictwem telefonu.

Co oferuje produkt?

Oto kilka istotnych cech, które udostępnia sam producent:

  • Brak pozwolenia anonimowym użytkownikom (nieposiadającym konta Google) na dołączanie do spotkań utworzonych przez indywidualne konta.
  • Zestaw narzędzi do kontroli wideorozmowy, takich jak możliwość wyrażenia zgody na uczestnictwo w spotkaniu lub odmowy dołączenia danego użytkownika, a także funkcja wyciszenia (mute) lub usunięcia uczestników, jeśli to konieczne.
  • Spotkania wideo są szyfrowane podczas przesyłania, a wszystkie nagrania przechowywane na Dysku Google są szyfrowane podczas przesyłania i spoczynku.
  • Google Cloud podlega regularnym, rygorystycznym audytom bezpieczeństwa i prywatności dla wszystkich swoich usług, globalne certyfikaty zgodności pomagają w spełnieniu wymagań regulacyjnych określanych przez RODO i HIPAA, a także COPPA i FERPA w przypadku edukacji.
  • Dane z Google Meet nie są wykorzystywane do celów reklamowych i Google nie udostępnia ich podmiotom trzecim.

Z darmowym korzystaniem związane będą pewne ograniczenia, jak chociażby 60-minutowy limit prowadzenia rozmowy. Zacznie obowiązywać dopiero 30 września, gdy skończy się promocja na poszerzony pakiet i urządzenie Meet stanie się ogólnodostępne dla wszystkich posiadających konta w serwisie Google.

Co myślicie o tej aplikacji? Będziecie korzystać? Dajcie znać w komentarzu

Źródło: google.com

Dowiedz się więcej:

  1. Mandat za Mapy Google i Yanosika w Niemczech - powodem śledzenie fotoradarów
  2. Odbieraj listy polecone online! Jak aktywować eSkrzynkę Poczty Polskiej?
  3. Google ostrzega! Ofiarą użytkownicy przeglądarki firmy
blog comments powered by Disqus
Google Meet dla wszystkich za darmo!