PODPOWIEDZI:

Windows 10 z nowymi ułatwieniami dostępu - Pomoże to osobom niepełnosprawnym

Windows 10 z nowymi ułatwieniami dostępu - Pomoże to osobom niepełnosprawnym

Microsoft informuje o kolejnych zmianach, które ma zamiar wprowadzić razem z ogromną majową aktualizacją. Tym razem chodzi o ułatwianie korzystania z systemu osobom niepełnosprawnym, szczególnie ze słabym wzrokiem.

Ułatwianie dostępu w Windows 10 - co nowego?

Kilka dni temu, pisaliśmy o tym, że nareszcie wadliwe sterowniki w Windows 10 przestaną być problemem. Teraz Microsoft informuje o usprawnieniu elementów, które pomogą osobom niedowidzącym w pracy na tym systemie operacyjnym. Mowa tu o funkcjach zwiększania widoczności.

Przede wszystkim możliwość zmiany rozmiaru, grubości i koloru kursora tekstowego. Opcja powiększenia obrazu będzie skupiać się właśnie na tym kursorze, tak jak dotychczas robiła to ze wskaźnikiem myszki.

Usprawnienia dotyczyć będą również funkcji Narratora tj. narzędzia do czytania ekranu. Pozwala ono na użytkowanie Windowsa bez potrzeby oglądania tego, co znajduje się na ekranie. Aktualizacja dotyczy zaznaczania wielkich liter czy trudnych słów oraz polepszenia kompatybilności z przeglądarkami - program będzie teraz działał w Firefoxie.

Wszystkie te funkcje dostępne będą w ustawieniach, w zakładce Ułatwianie dostępu.

Screen przedstawiający nową funkcję systemu Windows 10

Ogromna aktualizacja Windows 10

Te i sporo innych usprawnień znajdziesz w opóźnionej, najnowszej wersji Windowsa 10. Ten ogromny update miał pojawić się na początku maja 2020. Z powodu błędu związanego z bezpieczeństwem rozpoczęcie procesu aktualizacji komputerów zostało przesunięte. Dziś wiadomo już, że Microsoft uwinął się z problemem i ma do tego dojść jeszcze w tym tygodniu.

Pamiętajcie dać znać osobom, które cierpią na schorzenia wzroku w waszym otoczeniu o nadchodzących zmianach. Pamiętajcie także napisać w komentarzu, co myślicie o tego rodzaju usprawnieniach.

Źródło: windowslatest.com; theverge.com

Dowiedz się więcej:

  1. Microsoft powoli żegna się z 32-bitowym Windowsem
  2. Google Meet Premium udostępniony za darmo dla wszystkich
  3. Microsoft zdominuje rynek? Nowa linia urządzeń Surface
blog comments powered by Disqus
Windows 10 z nowymi ułatwieniami dostępu - Pomoże to osobom niepełnosprawnym