PODPOWIEDZI:
Prezenty na Dzień Mamy

Tuxedo Book BA15 – Linuksowy laptop dla wymagających

Tuxedo Book BA15 – Linuksowy laptop dla wymagających

Niemiecka firma Tuxedo Computeres udostępniła najnowszy model swojej linii laptopów stworzonych z myślą o wymagających użytkownikach systemu Linux. Tuxedo Book BA15 wyposażony został w procesor Ryzen 5 3500U, ekran 15,6 cali z matrycą IPS, a także niezwykle pojemną baterię.

Tuxedo Book BA15 to pierwszylaptop w ofercie niemieckiej firmy, którego konfiguracja została oparta o procesor od AMD. Mobilny układ Ryzen 5 3500U o taktowaniu 2,1-3,7 GHZ posiada w sumie cztery rdzenie i osiem wątków. Jest on sprzężony z zintegrowanym GPU Radeon Vega 8. Wydajną pracę systemu gwarantuje 8 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 2666 Mhz, a także dysk SSD 250 GB (Samsung 860 EVO). Laptop posiada w sumie dwa złącza, które pozwolą zamontować dyski M.2.

Jedną z największych zalet komputera jest jego niezwykle duża bateria o pojemności 91,25 Wh. Według producenta ma ona pozwalać mu na nieprzerwane działanie nawet do 25 godzin w trybie bezczynności. Przy surfowaniu w sieci oraz pracy z dokumentami lub innymi programami biurowymi czas ten skraca się do około 13 godzin.

Ekran Tuxedo Book BA15 o przekątnej 15,6 cali posiada matrycę IPS i pracuje w rozdzielczości 1080p. Laptop wzbogacony został też o pełen komplet niezbędnych złącz. Z boku obudowy znajdziemy wejście USB-C, dwa USB 3.2 Gen 1, jedno USB 2.0, a także port słuchawkowy, wyście HDMI oraz czytnik kart pamięci.

Tuxedo Book BA15

Zamawiając komputer, możemy wybrać jedną z trzech dystrybucji Linuksa: Ubuntu 18.04 LTS, openSUSE 15.1 oraz przygotowany przez producenta Tuxedo_OS, który oparty jest na Ubuntu Budgie. Dodatkowo możemy dokupić także Windowsa 10, który zostanie zainstalowany na oddzielnej partycji w trybie dual boot. Komputery Tuxedo Computers montowane są na miejscu na zamówienie klientów. Realizacja zamówienia zajmuje nawet kilkanaście dni. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w cenie. Tuxedo Book BA15 znajdziemy jedynie na oficjalnej stronie producenta, gdzie kosztuje 859 euro (ok. 3825 zł).

Przed kupnem komputera warto jednak zapoznać się z opiniami na temat Tuxedo Computers. Wielu użytkowników zdaje się narzekać na niskiej jakości serwis oraz utrudniony kontakt z firmą.

Źródło: Tuxedo Computeres

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Tuxedo Book BA15 – Linuksowy laptop dla wymagających