PODPOWIEDZI:

Niespodziewana suma - Ile telewizorów AI Samsunga kupili Polacy w 2020?

Niespodziewana suma - Ile telewizorów AI Samsunga kupili Polacy w 2020?

Telewizory AI Samsunga cieszą się sporym zainteresowaniem wśród Polaków. Według najnowszego raportu sprzedano ich całkiem niespodziewaną sumę. Wygląda na to, że w Polsce znalazło się jak dotąd (od stycznia 2019 do maja 2020 roku) ponad 100 tysięcy nabywców takich urządzeń.

Firma od czasu do czasu zleca raporty, aby badać sytuację na różnych rynkach świata. Na polskim poletku w ciągu pół roku sprzedało się prawie 106 tysięcy telewizorów Samsunga z funkcją Inteligentnego Skalowania. Koreański gigant święci triumfy - technologia ta jest więc prawdopodobnie popularnym powodem wyboru jego urządzeń.

Pojawiła się w urządzeniach producenta dwa lata temu - w 2018 roku. Najpierw w segmencie premium w zaporowych cenach (QLED-ach 8K), aby rok później trafić też do tańszych urządzeń z wyświetlaczami 4K.

Procesor QLED Quantum 8K

Na czym właściwie polega Inteligentne Skalowanie? Przede wszystkim na podbijaniu rozdzielczości wyświetlanych obrazów. Sztuczna inteligencja to w praktyce algorytm, który analizuje treści wideo, ucząc się, jak obraz powinien wyglądać i wykorzystując to w praktyce w telewizorach domowych.

- Na początku pewną trudność stanowiło dla nas śledzenie i zrozumienie algorytmu tworzonego przez sztuczną sieć neuronową procesora – wspomina Cheon Lee, który opracował strukturę sieci i metodę uczenia się Procesora Quantum 8K - Musieliśmy też zaradzić temu, że układy sztucznej sieci neuronowej zużywały znaczną część mocy.

Urządzenia wykorzystujące technologie AI koreańskiej firmy można kupić w różnych sklepach z elektroniką. Jedną z częściej polecanych pozycji jest na przykład Samsung QE65Q60RATXXH. To 65-calowe urządzenie stworzone nie tylko do oglądania filmów, ale i wygodnej rozgrywki. Wspiera Freesync, ma niski input lag i korzysta z technologii Real Game Enhancer poprawiającej widoczność w ciemności.

Tutaj zakupisz Samsung QE65Q60RATXXH:

Samsung QE65Q60RAT w CENEO

Źródło: Samsung.

Warto sprawdzić:

blog comments powered by Disqus
Niespodziewana suma - Ile telewizorów AI Samsunga kupili Polacy w 2020?