PODPOWIEDZI:

Nowe smartfony Samsunga bez ładowarek w zestawie

Nowe smartfony Samsunga bez ładowarek w zestawie

Wiele wskazuje na to, że Samsung podążając śladami Apple, przestanie oferować klientom nowe smartfony z ładowarkami w zestawie. Według wewnętrznych raportów wypływających do sieci rozmowy na ten temat prowadzone mają być w koreańskiej firmie już od jakiegoś czasu.

Niecałe dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że Apple nie będzie sprzedawał najnowszego iPhone'a 12 z ładowarką. Ruch ten zaskoczył wielu obserwatorów branży oraz fanów produktów z jabłuszkiem, dając równocześnie sygnał innym producentom na to, że strategia ta staje się powoli w pełni akceptowalna. Jeżeli wierzyć pogłoskom i raportom, Samsung wkrótce postąpi podobnie.

W przeciwieństwie do amerykańskiego konkurenta Samsung może jednak zyskać znacznie więcej, pozbywając się „zbędnego balastu” z pudełek z nowymi urządzeniami. Koreańczycy sprzedają rocznie setki milionów nowych smartfonów, tak więc nawet jeżeli połowa z nich trafi do sklepów bez ładowarki, potencjalne oszczędności firmy będą niezwykle wysokie. Najprawdopodobniej ładowarki znikną najpierw z tańszych telefonów producenta, które trafią do sprzedaży już na początku przyszłego roku.

Na szczęście czasy, gdy każdy z wytwórców telefonów stosował zupełnie inne standardy przy produkcji ładowarek, mamy już dawno za sobą. Między innymi dzięki wysiłkom Unii Europejskiej praktycznie wszyscy liderzy branży korzystają obecnie z ładowarek wykonanych we wspólnym standardzie opartym na złączu USB. Dlatego też każdy z nas posiada obecnie przynajmniej kilka uniwersalnych zasilaczy USB, które poza uzupełnieniem baterii telefonów używane są też przez wiele innych niewielkich sprzętów AGD lub RTV.

Znając życie, decyzja Samsunga i Apple'a na dłuższą metę nie będzie jednak niczym dobrym dla konsumentów. Nie ma oczywiście wątpliwości, że koreański gigant nadal będzie sprzedawał osobno markowe kable oraz ładowarki, najprawdopodobniej z dużą przebitką cenową, licząc np. na to, że posiadacze drogich smartfonów z obawy o sprzęt będą chcieli używać jedynie dedykowanych urządzeń producenta. Będzie to istotne zwłaszcza wtedy, gdy będą oni chcieli skorzystać z opcji szybkiego uzupełniania baterii, które wymagają mocniejszych ładowarek.

Źródło: Sammobile

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowe smartfony Samsunga bez ładowarek w zestawie