PODPOWIEDZI:

Rynek sprzętu PC dla graczy rośnie w szybkim tempie

Rynek sprzętu PC dla graczy rośnie w szybkim tempie

W tym roku wartość globalnego rynku komputerów i podzespołów PC dla graczy urośnie do rekordowych 40 miliardów dolarów. Według analityków zainteresowanie sprzętem gamingowym wzrosło znacząco z powodu pandemii COVID-19.

Informacje pochodzą z najnowszego raportu firmy analitycznej Jon Peddie Research, w której zajmuje się ona badaniem zainteresowania konsumentów gamingowymi podzespołami komputerowymi w trzech segmentach rynkowych – entry-level, middle-range oraz high-end. Według prognoz firmy w 2020 roku ogólna wartość sprzedanego sprzętu PC dla graczy wzrośnie o 3,6 miliarda dolarów. Suma ta będzie o ponad 10 procent wyższa w porównaniu do wyników osiągniętych przez branżę w ubiegłym roku i zbliży się do poziomu 40 miliardów dolarów.

Według analityków za wzrost zainteresowania pecetami odpowiada pandemia COVID-19 oraz globalny lockdown, który sprawił, że chętniej niż do tej pory inwestujemy w nowy sprzęt do pracy i zabawy z grami. Co ciekawe, zyski branży pomnożą się we wszystkich badanych segmentach rynku. Najwięcej pieniędzy producentom przyniosą jednak najtańsze budżetowe podzespoły. Przychody generowane przez tą kategorię sprzętu urosną w porównaniu do ubiegłego roku o ponad 21 procent.

Badacze zaznaczają, że segment premiowych i najdroższych podzespołów PC przyciągnął w tym roku znacznie więcej nowych klientów, którzy nierzadko decydują się na jednorazowe zakupy o wartości przekraczającej nawet 5 tysięcy dolarów (ok. 20 tysięcy złotych). Wśród nich dominującą grupą są obecnie fani wyścigowych symulatorów samochodowych, którzy zainteresowali się tym gatunkiem między innymi za sprawą transmisji telewizyjnych zawodów wirtualnych aut.

Przedstawiciele Jon Peddie Research pozostają bardzo ostrożni, jeżeli chodzi o prognozy dla branży na 2021 rok, spodziewają się oni bowiem, że nie zobaczymy w nim aż tak imponujących wzrostów sprzedaży. Wiele zależeć będzie oczywiście od kondycji globalnej ekonomii oraz poziomu konsumpcji w spowalniających gospodarkach świata.

Źródło: Jon Peddie Research

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Rynek sprzętu PC dla graczy rośnie w szybkim tempie