PODPOWIEDZI:

Etui na słuchawki od Xiaomi jest... smartfonem

Etui na słuchawki od Xiaomi jest... smartfonem

Xiaomi znalazło sposób, który pomoże zapominalskim właścicielom bezprzewodowych słuchawek. Jeśli nieustannie zapominasz o nich, gdy wychodzisz z telefonem, to nowy patent chińskiej firmy jest w sam raz dla ciebie.

Bezprzewodowe słuchawki bluetooth typu earbuds są w ostatnich lata coraz popularniejsze. Jednym z największym problemów ich użytkowników jest to, że niewielkie urządzenia mają tendencję do łatwego gubienia się. Zgłoszony przez Xiaomi patent rozwiązuje ten problem. Chiński producent opisuje w nim nowy model telefonu z wbudowaną w ekran kamerą selfie, który na grzebiecie posiada dwa niewielkie otwory. Użytkownicy mogą wsunąć w nie i zabezpieczyć swoje słuchawki.

Warto zaznaczyć, że słuchawki przedstawione w dokumentacji posiadają specyficzną budowę i potencjalnie mogą być sprzedawane jedynie z planowanym telefonem. Są one bowiem bardzo wąskie i oferują odginaną główkę, która umożliwia ich całkowite schowanie w obudowie smartfona, gdzie będą dodatkowo ładowane.

Słuchawki mogą spełniać rolę głośników stereo

Na tym jednak nie koniec. Dzięki unikalnej budowie słuchawki zamienimy również w głośniki stereo. Na jednej z ilustracji widzimy wyraźnie prezentację tej funkcji. Jest on aktywowana, gdy wysuwamy je do połowy i kierujemy ich główkę w naszą stronę. Pod względem jakości dźwięku nie powinny odstawać znacząco od tego, co oferują zwykłe głośniczki smartfona.

Jak zwykle w przypadku patentów firm technologicznych musimy pamiętać, że od pomysłów do masowej produkcji urządzenia pozostaje wciąż daleka droga. Jeżeli idea chińskich inżynierów zostanie wcielona w życie nastąpi to dopiero po długim i żmudnym okresie konstruowania kolejnych prototypów oraz badań marketingowych.

Źródło: Wccftech

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Etui na słuchawki od Xiaomi jest... smartfonem