PODPOWIEDZI:

Stary interfejs Facebooka znika bezpowrotnie

Stary interfejs Facebooka znika bezpowrotnie

Użytkownikom Facebooka zostało już niewiele czasu, by na zawsze pożegnać się z jego klasycznym interfejsem. Serwis w całości zaadaptuje nowy wygląd, który został przedstawiony w ubiegłym roku.

Stary interfejs zniknie bezpowrotnie na początku września i nie uruchomimy go już na żadnym z używanych urządzeń. Warto dodać, że na tym etapie liczba korzystających z niego osób powinna być już dość niewielka. Od maja nowy wygląd jest bowiem ustawiony domyślnie w serwisie dla wszystkich zalogowanych w nim osób. Tymczasowy powrót do starszej wersji był możliwy tylko po zmianie ustawień konta.

Mimo tego, że Facebook zmieniał się nieprzerwanie na przestrzenni ostatnich lat, design witryny pozostawał w dużej mierze niezmieniony. Nowy wygląd Facebooka porzucił kojarzony z nim niebieski kolor menu na rzecz jeszcze bardziej minimalistycznego i nowoczesnego stylu, dostępnego w dwóch trybach – ciemnym i jasnym.

Wizualnym różnicom towarzyszy także bardziej intuicyjne rozmieszczenie poszczególnych funkcji, przystosowanych do współczesnych potrzeb internautów, jak i zupełnie nowe opcje oraz integracja z innymi usługami Facebooka, takimi jak Instagram oraz WhatsApp. Polepszeniu uległa też responsywność serwisu oraz jego stabilność.

Źródło: Engadget

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Stary interfejs Facebooka znika bezpowrotnie