PODPOWIEDZI:

Lodówka z dezynfekcją? LG zaprezentuje ciekawe sprzęty

Lodówka z dezynfekcją? LG zaprezentuje ciekawe sprzęty

LG wprowadzi na rynek lodówkę z dezynfekcją promieniami UV. Do tego na razie daleka droga, bo firma na razie zapowiedziała jej prezentację podczas tegorocznych targów elektroniki konsumenckiej IFA 2020. Pokazane zostaną różne serie chłodziarko-zamrażarek, rozszerzające możliwości modeli z poprzednich lat.

Pośród innych nowości na przykład zmodernizowany zestaw lodówki z zamrażarką i kolejna wersja modelu inteligentnego - InstaView ThinQ. Tylko że o tym słyszeliśmy już przy okazji CES 2020 przy prezentacji inteligentnego domu według LG. Chociaż to jest faktycznie interesująca sprawa - warto najpierw napisać więcej o dezynfekcji UV.

Dezynfekująca lodówka?

Uszyty na miarę obecnych czasów produkt jest ciekawym pomysłem, ale w pewnej mierze jeszcze niegotowym. Funkcja UVnano wprowadzona do tegorocznej lodówki LG Instaview Door-in-Door emituje promieniowanie ultrafioletowe, ale… Wyłącznie w systemie dopływu wody do dystrybutora.

Lodówka LG w kuchni przy wielu oknach

U jego wylotu znajdują się diody LED, które co godzinę, albo kiedy zażyczy sobie tego użytkownik, czyszczą z 99,99 procent bakterii newralgiczny punkt lodówki. Wszakże to w jej najbardziej wilgotnym miejscu może się gromadzić najwięcej niechcianych lokatorów. Ciekawiej by jednak było, gdyby tę możliwość rozszerzyć na całe wnętrze chłodziarko-zamrażarki.

Chociaż zapewne byłoby to przesadą. Nowe lodówki producenta wyposażone są też w funkcje LINEAR Cooling i DoorCooling+. Zapewniają zdaniem LG najoptymalniejsze warunki do przechowywania produktów spożywczych. Robią to w pierwszym przypadku stabilizując temperaturę, a w drugim równomiernie rozprowadzając chłodne powietrze przy pomocy odpowiednio rozmieszczonych wylotów.

LG Craft Ice szklanka i kulka lodu

Firma celuje produktami w najnowocześniejsze trendy w designie. Dla przykładu w szufladzie zamrażalnika znajduje się kostkarka do lodu produkująca go w formie kulistej. Ładniejszej i mniej podatnej na topnienie. W przypadku wspomnianego zestawu chłodziarko-zamrażarki zastosowano płaskie drzwi i zawiasy zero-clearance, aby móc zainstalować sprzęt tuż przy ścianie i lepiej go ukryć w kuchni.

Chłodziarko-zamrażarka od LG rozpozna produkty

Co do rozwiązań w inteligentnej lodówce LG InstaView ThinQ - tutaj konsumenci mogą się spodziewać nie tylko platformy sztucznej inteligencji firmy, ale i rozpoznawania produktów. To może być bardzo przydatne zwłaszcza na zakupach, gdy zapomnimy czego właściwie w domu brakuje.

LG opracowało funkcję rozpoznawania obrazu. Lodówka przy użyciu wbudowanych kamer rozpoznaje wkładane i wyjmowane z niej produkty. To oczywiście jest silnie sprzężone ze wspomnianą platformą, działającą przede wszystkim jako aplikacja na telefonie. AI Connect pozwoli chłodziarko-zamrażarce zaproponować ci danie na wieczór z przechowywanych składników.

Dyspenser wody w LG ThinQ

Jak podaje producent, lodówka jest zintegrowana przez to też z innymi inteligentnymi sprzętami w domu. Tym samym wspomniana funkcja AI Connect poinformuje oczyszczacz wody o tym, ile potrzeba jej do posiłku, albo ustawi piekarnik na odpowiednią temperaturę. Najwyraźniej każdy dzisiaj może być kucharzem.

Oczywiście integracja lodówki z internetem to też różne porady dotyczące stanu technicznego urządzenia lub możliwość sterowania różnymi jego funkcjami. Sprzęt również wyposażono w funkcje LINEAR Cooling i DoorCooling+. Prezentowane przez firmę produkty będzie można na początku września zobaczyć w strefie Prep Station na wirtualnej wystawie pod adresem www.lg.com/exhibition.

Źródło: LG News. 

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Lodówka z dezynfekcją? LG zaprezentuje ciekawe sprzęty