PODPOWIEDZI:

Xiaomi prezentuje technologię ukrywania kamery selfie pod ekranem telefonu

Xiaomi prezentuje technologię ukrywania kamery selfie pod ekranem telefonu

Xiaomi zaprezentowało kolejną odsłonę swojej autorskiej technologii pozwalającej na bezproblemowe instalowanie w pełni funkcjonalnej kamery selfie pod ekranem smartfona. Według zapewnień producenta pozostawia ona w tyle rozwiązania konkurencji.

Niedawno pisaliśmy o ZTE Axon 20 5G, który jako pierwszy komercyjnie dostępny model smartfona na rynku będzie sprzedawany z całkowicie ukrytą pod ekranem kamerą selfie. Chińskie Xiaomi nie chce pozostać w tyle za swoim konkurentem i zapowiedziało właśnie trzecią generację technologii przezroczystych paneli OLED, której użyje w niedalekiej przyszłości. Pierwsze korzystające z niej modele telefonów powinny trafić do sklepów w 2021 roku.

Według Xiaomi zaprojektowane przez inżynierów firmy ekrany odznaczają się unikanym rozmieszczeniem kolorowych subpikesli RGB, które pozwala światłu na swobodniejsze dotarcie do obiektywu aparatu. Co więcej, patent nie wpływa negatywnie na gęstość rozmieszczenia pikseli na ekranie, a tym samym na oferowaną przez niego jakość obrazu. Xiaomi zapewnia nawet, że jest ich dwa razy więcej niż w przypadku rozwiązań konkurencji. Tak więc kamera schowana pod panelem jest kompletnie niewidzialna, bez żadnych zauważalnych kompromisów.

Trzecia generacja technologii Xiaomi

Przypomnijmy, że w pogoni za coraz większymi przekątnymi ekranu producenci smartfonów od dawna stosują różnego rodzaju triki i patenty, by zmaksymalizować obszar, na którym wyświetlany jest obraz. W pierwszej kolejności z telefonów zniknęły przyciski funkcyjne, a potem zaczęto powoli zmniejszać tzw. notch, a więc górną ramkę telefonu, w której ukryte są sensory oraz głośnik. Największą przeszkodą w tym procesie pozostaje wciąż kamera selfie.

Część wytwórców postawiła na wysuwany mechanicznie obiektyw, tak jak np. Motorola w modelu One Fusion+, ale rozwiązanie to jest dość kosztowne i niesie ze sobą własne problemy. Dlatego większość firm czekała do tej pory na udoskonalanie technologii przezroczystego ekranu, która była już prezentowana w kilku prototypach i opisywana w wielu patentach. Wśród nich znalazło się oczywiście również Xiaomi.

Źródło:Xiaomi

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Xiaomi prezentuje technologię ukrywania kamery selfie pod ekranem telefonu