PODPOWIEDZI:

Tablety i telefony z Androidem będą posiadały tryb dziecięcy

Tablety i telefony z Androidem będą posiadały tryb dziecięcy

Google pracuje nad wprowadzeniem tzw. trybu dziecięcego dla większości nowych urządzeń pracujących z Androidem. Nie tylko ograniczy on najmłodszym dostęp do większości funkcji urządzenia, ale w przyjazny sposób przedstawi także wybrane aplikacje i filmy z treściami dopasowanymi do ich wieku.

Tryb dziecięcy nosi nazwę Kids Space i w tej chwili dostępny jest w swojej debiutanckiej odsłonie jedynie na tablecie Lenovo Smart Tab M10 HD Gen 2. W przyszłości Google chce jednak, by można było go uruchomić bez problemów na większości nowych urządzeń z Androidem. Chodzi tu przede wszystkim o tablety, które dla większości najmłodszych dzieci są obecnie pierwszym kontaktem z elektroniką.

Interfejs Kids Space

Kids Space posiada przyjazny kolorowy interfejs z dużymi ikonami, który podzielony jest na cztery podstawowe kategorie: tworzenie, zabawa, czytanie i oglądanie. Google umieścił tu wiele różnych zakładek tematycznych, takich jak gotowanie, zwierzęta czy prace ręczne. Odsyłają one do stron ze skrótami do wybranych aplikacji oraz klipów wideo na YouTubie. Cała zawartość serwisu jest ręcznie dobierana, zapewniając rodziców, że dziecko nie trafi przez przypadek na treści nieodpowiednie dla jego wieku.

Kids Space oferuje dostęp do darmowych książek dla dzieci

Google w porozumieniu z wydawcami udostępnił z poziomu interfejsu ponad 400 darmowych książek anglojęzycznych. Jeżeli Kids Space okaże się strzałem w dziesiątkę, możemy spodziewać się, że gigant przygotuje też inne wersje językowe serwisu, w tym skierowaną do polskich odbiorców.

Kids Space powstało w oparciu o tryb ochrony rodzicielskiej, a także serwis YouTube Kids, które rozwijane są już od wielu lat. Google liczy na to, że interfejs zachęci dodatkowo rodziny z dziećmi do wybierania urządzeń z Androidem.

Źródło: Google

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Tablety i telefony z Androidem będą posiadały tryb dziecięcy