PODPOWIEDZI:

Zamień podłogę domu w wirtualną trasę wyścigową z Mario

Zamień podłogę domu w wirtualną trasę wyścigową z Mario

W sieci pojawiła się zapowiedź unikalnej gry wyścigowej Mario Kart Live: Home Circuit, która przeznaczona jest na konsolę Nintendo Switch. W trakcie rozgrywki kontrolujemy sterowany zdalnie plastikowy gokart z Mario i pędzimy nim po podłodze domu, obserwując na ekranie wirtualną trasę i przeciwników nałożonych na obraz z kamery zainstalowanej w zabawce.

Mario Kart Live: Home Circuit jest elementem właśnie rozpoczynających się obchodów trzydziestej piątej rocznicy istnienia serii Super Mario Bros. Jej pierwsza część zadebiutowała w Japonii 13 września 1985 roku. Nowa gra stworzona jest wyłącznie z myślą konsolach z rodziny Nintendo Switch i korzysta z formuły oraz modelu zabawy znanego z wielu odsłon Mario Kart, które na świecie sprzedały się dziesiątkach milionów egzemplarzy.

W zestawie z Mario Kart Live: Home Circuit poza kartridżem z grą znajdziemy główną atrakcję tytułu, którą jest sterowany bezprzewodowo gokart. Zabawka jest wyposażona w kamerę przekazującą na żywo obraz do konsoli, która korzystając z technologii rzeczywistości rozszerzonej(AR), nakłada na niego wirtualnych przeciwników oraz przeszkody. W sklepach znajdą się dwa warianty samochodzików, w jednym z nich za kierownicą zasiada Mario, a w drugim jego brat Luigi.

W pudełku Nintendo umieściło również cztery kartonowe bramki, wyznaczające poszczególne segmenty toru, a także bandy. Gracze mogą dowolnie ustalić swoje trasy na podłodze w domu lub na chodniku w ogrodzie itd., wykorzystując do tego dołączone papierowe elementy oraz dowolne przedmioty, takie jak klocki, pudełka itd.

Podczas rozgrywki ścigamy się z komputerowymi przeciwnikami, ale istnieje również możliwość, by zmierzyć się innym graczem, który posiada własną kopię gry oraz zabawkowy gokart. Samochodziki reagują na wirtualne power-upy oraz przeszkody i zatrzymują się automatycznie np. po najechaniu na skórkę banana.

Sugerowana cena Mario Kart Live: Home Circuit to 99 dolarów (ok. 380 złotych). Gra zadebiutuje w sklepach 16 października.

Źródło: Nintendo

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Zamień podłogę domu w wirtualną trasę wyścigową z Mario