PODPOWIEDZI:

AMD zaczyna sprzedawać własne... rowery górskie

AMD zaczyna sprzedawać własne... rowery górskie

Mimo zaostrzającej się konkurencji z Intelem i Nvidią, które intensywnie promują swoje nadchodzące procesory i układy graficzne, AMD niespodziewanie weszło na zupełnie nowy rynek. Firma rozpoczęła bowiem oficjalnie sprzedaż miejskich i górskich rowerów z własnym logo.

Czemu funkcjonujące od 1969 roku AMD zajęło się akurat teraz sprzedażą rowerów pozostaje tajemnicą. W przeciwieństwie do wielu innych spółek technologicznych istniejących od dziesiątek lat, takich jak Nokia, AMD od samego początku specjalizowało się jedynie w projektowaniu i wytwarzaniu rożnego rodzaju układów scalonych.

Być może odpowiedzią na to pytanie jest fakt, że rowery dostępne są na razie jedynie w sklepie z gadżetami AMD, w którym kupimy także inne przedmioty ozdobione logo firmy, takie jak plecaki, butelki na wodę, naklejki oraz bluzy i koszulki.

AMD oferuje dwa modele rowerów, które dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. W porównaniu do konkurencji ich cena wydaje się całkiem atrakcyjna, za oba zapłacimy bowiem 299 dolarów (ok. 1150 złotych). Klienci mogą wybrać rower górski z podwójnym zawieszeniem i przerzutkami Shimano, a także rower miejski z wygodnym krzesełkiem na podwójnej sprężynie i dużymi oponami. Niestety, oba modele dostępne są jedynie dla klientów przebywających w Stanach Zjednoczonych.

Rower AMD

Nowa kategoria produktów w katalogu spółki pojawia się w tym samym czasie co zapowiedź nowych kart graficznych z rodziny GeForce RTX 3000 od Nvidii, których wydajność pozostawia w tyle to, co oferują Radeony AMD. Firma zdaje się jednak na razie niewzruszona. Tym bardziej że jest jedynym dostawcą podzespołów do konsol nowej generacji Xbox Series X i PlayStation 5, debiutujących w sprzedaży pod koniec tego roku.

Źródło: Forbes

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
AMD zaczyna sprzedawać własne... rowery górskie