PODPOWIEDZI:

Xbox One X zamiast Xboksa Series X - Ludzie kupują nie tego Xboksa

Xbox One X zamiast Xboksa Series X - Ludzie kupują nie tego Xboksa

Gorączka wywołana nową generacją konsol sprawiła, że gracze na całym świecie dosłownie rzucają się na zamówienia przedpremierowe nowych systemów Sony i Microsoftu. Jak się okazuje, wiele niezorientowanych osób w branży gier, które chciały upolować Xboksa Series X, przez pomyłkę kupuje kilkuletnie Xboksy One X.

Informacje na ten temat płyną od rozżalonych oraz rozbawionych graczy, którzy dzielą się nimi w sieciach społecznościowych. Najwięcej omyłkowych transakcji zostało przeprowadzonych w USA. Trend ten był nawet zauważalny na stronach amerykańskiego Amazonu. Tuż przed otwarciem pre-orderów na Xboksa Series X sprzedaż trzyletniegoXboksa One Xskoczyła aż o 747 procent. Konsola pojawiła się też na krótki czas na liście bestsellerów sklepu.

Błąd jest łatwy do zrozumienia, pomiędzy zbitką słów Xbox Series X” a „Xbox One X” nie ma bowiem dla laika zbyt dużej różnicy. W przypadku konsol mało intuicyjne nazewnictwo Microsoft stosuje od wielu lat. Tradycja ta rozpoczęła się jeszcze w 2006 roku wraz z premierą Xboksa 360. Gigant z Redmond nie chciał wówczas, by następca oryginalnego Xboksa miał niższy numer niż wchodzące w tym samym czasie na rynek PlayStation 3. Konsekwencje tej decyzji odczuwamy po dzień dzisiejszy.

Xbox One X zadebiutował w 2017 roku

Trudno powiedzieć, jak wiele osób zostało „poszkodowanych” podczas zakupów. Na szczęście większość z nich nie straci pieniędzy i będzie mogła bez problemu zwrócić niechciany sprzęt. Co ciekawe, niektórzy obserwatorzy zauważają, że za wzmożone zainteresowanie Xboksem One X nie muszą wcale odpowiadać zwykli konsumenci.

Równie prawdopodobne jest, żeznacznego procentu odnotowanych zakupów dokonały specjalne boty. Były one zaprogramowane przez spekulantów, którzy chcieli odsprzedać z dużą przebitką pre-ordery Xboksów Series X w popularnych serwisach aukcyjnych. Boty automatycznie przeszukiwały ofertę sklepów, dokonując zamówień na podstawie słów kluczowych w nazwie produktu.

W Polsce pre-ordery Xboksów Series i Series X są dostępne już od wtorku 22 września. Konsole kupimy w cenie 2249 złotych (Xbox Series X) oraz 1349 złotych (Xbox Series S).

Źródło: The Verge

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Xbox One X zamiast Xboksa Series X - Ludzie kupują nie tego Xboksa