PODPOWIEDZI:

Nowe laptopy Microsoft Surface w przedsprzedaży w Polsce

Nowe laptopy Microsoft Surface w przedsprzedaży w Polsce

Microsoft rozpoczął przyjmowanie zamówień przedpremierowych na nowe modele komputerów z rodziny Surface. Mowa tu o Surface Laptop Go, a więc najnowszym i najtańszym modelu w linii oraz odświeżonej wersji ubiegłorocznego Surface Pro X.

Komputery Surface to jedne z najpopularniejszych na rynku laptopów hybrydowych. Po odłączeniu kompaktowej klawiatury funkcjonują one jak zwykły tablety z ekranem dotykowym. Microsoft rozwija z powodzeniem linię tych urządzeń od 2012 roku, oferując komputery w wielu różnych konfiguracjach sprzętowych, kolorach oraz rozmiarach. Dzięki naszemu testowi Surface Go 2 możemy łatwo przekonać się, jak obecnie sprawują się najnowsze modele z serii i czy są warte swojej ceny.

Microsoft ogłosił właśnie, że do rodziny Surface dołączają dwa nowe modele komputerów. Są nimi Surface Laptop Go oraz odświeżona wersja ubiegłorocznego Surface Pro X. Przedpremierowo możemy zamówić je już od dziś w oficjalnym sklepie producenta, a od 15 października także w marketach RTV Euro AGD i MediaExpert.

Surface Laptop Go

Surface Laptop Go

Lekki i kompaktowy Surface Laptop Go zajmie pozycję najtańszego modelu w serii Surface. Komputer wyposażony jest w 12,4-calowy ekran dotykowy PixelSense. Napędza go natomiast szybki procesor Intel Core i5 dziesiątej generacji, a także 8 GB pamięci RAM. Producent przewidział dwa warianty urządzenia, które różnią się pamięcią wewnętrzna (128 lub 256 GB). Są one dostępne w trzech metalowych wykończeniach w kolorach Ice Blue, Sandstone i Platinum.

Surface Laptop Go posiada wbudowaną kamerę HD 720p oraz mikrofony studyjne. Z boku urządzenia znajdziemy złącza USB-A i USB-C, gniazda audio oraz Surface Connect. Odłączana pełnowymiarowa klawiatura posiada wygodne klawisze ze skokiem 1,3 mm. Producent chwali się, że maksymalny czas pracy baterii to 13 godzin na pełnym ładowaniu. Sugerowana cena Surface Laptop Go to 3769 złotych (wariant z 128 GB pamięci), 4679 zł (256 GB) oraz 2999 złotych (4 GB RAM oraz 128 GB pamięci).

Surface Pro X

Surface Pro X

Surface Pro X to odświeżona i ulepszona wersja wprowadzonego w październiku ubiegłego roku oryginalnego Pro X. Zmiany zaszły głównie we wnętrzu urządzenia, które otrzymało między innymi nowy dedykowany mu procesor zaprojektowany wspólnie z firmą Qualcomm.

Producent odświeżył też nieco wygląd obudowy, oferując klientom nowe platynowe wykończenie, a także kolejne wersje kolorystyczne klawiatur Signature (kolory Platinum, Ice Blue i Poppy Red) z wbudowaną pamięcią i bezprzewodowym ładowaniem dla pióra Surface Slim Pen.

Urządzenie posiada 13-calowy ekran dotykowy, wspierający maksymalną rozdzielczość 2880 na 1920 punktów. Nad jego szybką i niezawodną pracą czuwa wspomniany już procesor Microsoft SQ 2, 16 GB RAM-u oraz 256 lub 512 GB pamięci wewnętrznej. Maksymalny czas pracy baterii przy zwykłym użytkowaniu to nawet 15 godzin.

Surface Pro X wyposażony jest w dwie kamery wideo. Przednia oferuje sensorem 5 megapikesli, pozwala na rejestrowanie wideo w rozdzielczości 1080p. Tylny obiektyw 10 megapikseli może z kolei bez problem nagrywać filmy w 4K. Z boku obudowy znajdziemy dwa porty USB-C, złącze Surface Connect oraz wejście na kartę SIM, które pozwoli nam korzystać z mobilnego internetu LTE. Sugerowana cena Surface Pro X to 7899 złotych (wariant z 256 GB pamięci) lub 9399 złotych (512 GB).

Źródło: Microsoft

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowe laptopy Microsoft Surface w przedsprzedaży w Polsce