PODPOWIEDZI:

Harmony OS także na starszych telefonach Huawei

Harmony OS także na starszych telefonach Huawei

Harmony OS, a więc nowy system operacyjny firmy Huawei, mający stanowić bezpośrednią konkurencję dla Androida, będzie zaoferowany także użytkownikom starszych telefonów producenta. Otrzymają go w formie aktualizacji nakładki EMUI.

Przypomnijmy, że według informacji przekazanych przez Huawei w ubiegłym miesiącu system Harmony OS ma zadebiutować w przyszłym roku, w wybranych nowych telefonach producenta.

Huawei wie jednak, że ich liczba będzie niewystarczająca, by szybko przyciągnąć do budowanego ekosystemu odpowiednio dużą liczbę użytkowników, a tym samym deweloperów oprogramowania, którzy zapewnią OS-owi przyszłość.

Rozwiązaniem tego problemu jest dla spółki zaoferowanie Harmony OS posiadaczom starszych smartfonów producenta. Według przecieków opublikowanych w chińskim internecie w pierwszej kolejności Harmony OS zostanie pobrany na telefony wyposażone w nadchodzące procesory Kirin 9000. Następnie trafi falami do modeli z Kirinami 990 4G, 985, 980, 820, 810 oraz 710. Nowy system przy instalacji skorzysta z furtki, która została umieszczona w najnowszej wersji EMUI 11 dla Androida 10.

Modele smartfonów Huawei, które najprawdopodobniej otrzymają Harmony OS

  • Seria Huawei Mate 40
  • Seria Huawei P40
  • Seria Huawei Mate 30
  • Huawei Mate Xs
  • Seria Nova 6
  • Honor 30
  • Honor V30 Pro

Instalacja Harmony OS ma być opcjonalna. Użytkownicy sami wybiorą, czy będą chcieli skorzystać z nowego systemu.

Warto podkreślić, że producenci oprogramowania mają już dostęp do wczesnych wersji OS-a. Harmony obsłuży nie tylko smartfony, ale także tablety, smartwatche, smartbandy i telewizory. Na razie wiemy jednak wciąż niewiele o funkcjonalności systemu oraz jego możliwościach. Huawei zapewnia, że zachowa on otwartą strukturę i nie zostanie przywiązany wyłącznie do produktów Huawei. W przyszłości potencjalnie skorzystają z niego także inni chińscy producenci telefonów.

Źródło: PhoneArena

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Harmony OS także na starszych telefonach Huawei