PODPOWIEDZI:

Xiaomi z najszybszym bezprzewodowym ładowaniem na rynku

Xiaomi z najszybszym bezprzewodowym ładowaniem na rynku

Xiaomi zaprezentowało nową technologię bezprzewodowego ładowania smartfonów. Prototypowy zasilacz 80W jest w stanie w kilkanaście minut całkowicie uzupełnić energię w baterii telefonu. To obecnie najszybsze rozwiązanie tego typu na rynku, bijące na głowę propozycje konkurencji.

Opcja bezprzewodowego ładowania jest coraz częściej oferowana osobom kupującym najnowsze smartfony. Jest ona nie tylko wygodna, ale pozwala również zaoszczędzić bólu głowy podczas porannego poszukiwania zagubionej gdzieś ładowarki.

Do tej pory największą wadą ładowarek bezprzewodowych była szybkość ich działania. Xiaomi rozwiązuje ten problem, zwiększając ich maksymalną moc do 80W. Do tej pory najmocniejsze urządzenia tego typu, takie jak niedawno zaprezentowany przez Oppo AirVOOC, posiadały moc 65W. Nowa technologia chińskiego producenta została pokazana na krótkim wideo.

Xiaomi do przetestowania prototypowej wersji ładowarki wykorzystało zmodyfikowaną wersję smartfona Xiaomi Mi 10 Pro. Jego baterię o wielkość 4000 mAh udało się naładować od zera do pięćdziesięciu procent w zaledwie 8 minut. Sto procent uzyskano po 19 minutach.

Jest to wynik o kilkadziesiąt procent lepszy od tego, który producentowi udało się uzyskać w dostępnej już komercyjnej ładowarce 50W dla Xiaomi Mi 10 Ultra. W tym przypadku jego bateria 4500 mAh od zera do stu procent ładuje się w nieco ponad 40 minut.

Chiński producent jest wyraźnie dumny z rozwiązań opracowanych przez swoich inżynierów. Możemy spodziewać się więc, że widoczny w klipie wideo prototyp po drobnych poprawkach znajdzie się niedługo w zestawach z przyszłymi flagowymi modelami telefonów Xiaomi.

Na koniec warto również wspomnieć o pozostałych wadach bezprzewodowego ładowania. Korzystanie na co dzień z tej funkcji może przyczyniać się do znacznie szybszego zużycia baterii w telefonie. Ze względu na swoją naturę ładowarki tego typu są również mało wydajne. Marnują one bardzo dużo pobieranej energii elektrycznej.

Jej ilość zwiększa się dodatkowo wraz z przyrostem mocy tych urządzeń, który jak widzimy, jest dla producentów skrótem pozwalającym znacząco przyśpieszyć proces ładowania. Czyni to z nich wyjątkowo mało przyjazne środowisku urządzenia.

Źródło: Xiaomi

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Xiaomi z najszybszym bezprzewodowym ładowaniem na rynku