PODPOWIEDZI:

Gracze ostrzegają się przed problemami z PS5

Gracze ostrzegają się przed problemami z PS5

PlayStation 5 oficjalnie znajduje się w rękach graczy od czwartku, ale w sieci pojawiły się już informacje o powtarzających się problemach technicznych systemu. Szczegółami na ich temat dzielą się pierwsi szczęśliwcy posiadający konsolę, a także recenzenci i youtuberzy, którzy otrzymali jej testowe egzemplarze.

Na szczęście usterki nie są poważne, a w sieciach społecznościowych spotkamy tylko pojedyncze osoby, którym PlayStation 5 odmówiło całkowitego posłuszeństwa. Gracze są niezwykle wrażliwi na potencjalne usterki fabryczne nowych konsol, bowiem ostrożności nauczyła ich między innymi pełna problemów premiera Xboksa 360 z jego tzw. „czerwonym pierścieniem śmierci”.

Stale rozszerzana liczba powtarzających się problemów z PS5 została opublikowana w serwisie Reddit. Właściciele systemu informują o niestabilnym połączeniu z siecią PSN, nagminnym gubieniu się sygnału pomiędzy konsolą a kontrolerem, a także występującymi błędami po podłączeniu kamery.

Poważniejsze wady związane są z opcją uśpienia PlayStation. Po przebudzeniu system może bowiem poinformować użytkownika o uszkodzonych danych na dysku twardym i potrzebie ich naprawienia. Niestety, w niektórych przypadkach konsola po wykonaniu operacji kompletnie przestaje odpowiadać, nawet po zastosowaniu fabrycznego resetu.

Gracze liczą na to, że Sony szybko rozwiąże problemy z PS5

Na niespodziewane przeszkody natrafią też osoby, które przenoszą dane za pośrednictwem zewnętrznego dysku twardego lub próbują uruchomić z niego gry. Tu również możemy zostać poinformowani o błędach w bazie danych i potrzebie jej przebudowania. Na razie fani liczą, że usterki te zostaną wyeliminowane wraz z aktualizacją firmware'u.

PlayStation 5 jest obecnie praktycznie niemożliwy do kupienia, chyba że zdecydujemy się na skorzystanie z „atrakcyjnych” ofert odsprzedaży systemu w serwisach aukcyjnych. Szef PlayStation potwierdził w tym tygodniu, że Sony pracuje intensywnie nad produkcją nowych egzemplarzy i kolejna duża partia PS5 trafi do sklepów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Źródło: Reddit

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Gracze ostrzegają się przed problemami z PS5