PODPOWIEDZI:

Xiaomi pokazało smartfon z wodospadowym wyświetlaczem

Xiaomi pokazało smartfon z wodospadowym wyświetlaczem

Xiaomi po raz kolejny stara się udowodnić, że jest obecnie jednym z największych innowatorów na rynku smartfonów. Chińska firma pokazała prototypowy telefon z "wodospadowym wyświetlaczem", który pokrywa wszystkie cztery zakrzywione krawędzie urządzenia.

Nowy smartfon Xiaomi to na razie urządzenie czysto koncepcyjne, które pokazano jedynie w formie trójwymiarowych wizualizacji i nie jest przeznaczone dla zwykłego konsumenta. Producent zaznacza jednak, że telefon to nie mrzonka. W jego laboratoriach testowany jest bowiem obecnie fizyczny prototyp.

Xiaomi jest zdania, że koncept może wyznaczać kierunek rozwoju kolejnej generacji smartfonów. Widowiskowy wodospadowy ekran jako pierwszy na rynku pokrywa prawie w całości wszystkie krawędzie urządzenia, poza drobnym fragmentem, w którym zamontowano port USB. Jest on efektem innowacji w produkcji elastycznych wyświetlaczy oraz szklanych ekranów, które zostały ostatnio opatentowane przez Xiaomi.

W klipie wideo zauważymy, że jeden z brzegów urządzenia wykorzystywany jest do wyświetlania tradycyjnych ikon informujących o stanie połączenia z siecią czy poziomie naładowania baterii. Poza tym wodospadowy ekran nie ma jednak na razie żadnej przydatnej funkcjonalności.

Wodospadowy ekran Xiaomi nie ma na razie prawie żadnego funkcjonalnego użytku

Pamiętajmy, że zakrzywione ekrany nie są niczym nowym. Od kliku lat znajdziemy je w flagowcach i telefonach z średniej półki, takich jak LG Velvet, z tym że do tej pory w różnym stopniu pokrywały one wyłącznie dwa brzegi urządzenia.

Co więcej, rozwiązanie to ma tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy zwracają uwagę na niską ergonomię tego typu wyświetlacza. Jego konstrukcja prowadzi bowiem do irytujących przypadkowych interakcji z systememlub aplikacjami nawet po lekkim muśnięciu krawędzi ekranu.

Źródło: Xiaomi

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Xiaomi pokazało smartfon z wodospadowym wyświetlaczem