PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Xiaomi liderem wśród producentów smartfonów w Polsce

Xiaomi liderem wśród producentów smartfonów w Polsce

Według raportu agencji analitycznej Canalys w czwartym kwartale 2020 roku najpopularniejsze w Polsce były smartfony firmy Xiaomi. Na odległe czwarte miejsce w zestawieniu spadły natomiast telefony Samsunga.

Canalys regularnie publikuje analizy kondycji rynku smartfonów w Europie. Najnowszy raport objął okres od 1 października do 31 grudnia 2020 roku. W tym czasie Xiaomi wysłało do sklepów o 26 procent więcej smartfonów niż w czwartym kwartale 2019 roku. Wzrost ten zagwarantował mu pierwszą pozycję w zestawieniu najpopularniejszych producentów telefonów nad Wisłą.

Raport Calanys obejmujący czwarty kawartał 2020 roku

Produkty Xiaomi cieszą się u nas popularnością głównie za sprawą swoich przystępnych cen i jakości wykonania porównywalnej z droższą konkurencją. Zaskakiwać może więc to, że na drugim miejscu listy znalazł się Apple, wraz ze swoimi drogimi iPhone'ami, z aż 18-procentowym udziałem w rodzimym rynku. Drastyczne spadki odnotowały natomiast firmy Huawei i Samsung, które do niedawna zajmowały na zmianę dwie pierwsze pozycje wśród najpopularniejszych marek telefonów w kraju.

W czwartym kwartale minionego roku Samsung wysłał do polskich sprzedawców o 62 procent mniej urządzeń. W przypadku Huawei spadek był nieco mniejszy i wyniósł on ok. 47 procent. Obaj producenci spadli przez to na trzecie i czwarte miejsca zestawienia. Sytuacja koreańskiego giganta w Polsce jest nieciekawa i powoli dogania go już nawet Lenovo, które posiada obecnie zaledwie ok. 10 procent udziałów w rynku.

Popularność producentów telefonów w Europie według Canalys

Jeżeli weźmiemy pod uwagę całą Europę, lista będzie zgoła inna. Pierwsze miejsce zajmuje na niej bowiem Apple (32 procent udziałów w rynku), drugie należy do Samsunga (27 proc. udziałów), a trzecie do Xiaomi (15 proc. udziałów). Warto zauważyć, że w czwartym kwartale Samsung w skali całego kontynentu również odnotował niemałe spadki, tracąc na rzecz Apple'a dotychczas posiadaną pozycję lidera sprzedaży.

Źródło: Canalys

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Xiaomi liderem wśród producentów smartfonów w Polsce