PODPOWIEDZI:

Lutowa aktualizacja Windows 10 już dostępna

Lutowa aktualizacja Windows 10 już dostępna

Użytkownicy Windowsa 10 mogą już pobrać i zainstalować zbiorczą lutową aktualizację systemu. Zawiera ona liczne poprawki bezpieczeństwa oraz usuwa wykryte ostatnio błędy, w tym ten uniemożliwiający poprawne wybudzenie komputera. Posiadacze okienek zgłaszają już jednak pierwsze problemy, które przyniosła ze sobą łatka.

W opisie przygotowanym przez Microsoft podano, że aktualizacja KB4601319 usunęła 56 luk bezpieczeństwa w systemie, w tym trzy związane z protokołem TCP/IP. Wyeliminowała także problem z dezaktywacją urządzeń po instalacji poprawek, a także pozbyła się furtki pozwalającej hakerom wykonać zdalnie niepodpisany kod przy pomocy graficznego interfejsu zarządzania sprzętem podłączonym do komputera.

Łatka poprawiła też przełączenie się pomiędzy programami po wciśnięciu skrótu klawiszowego ALT + TAB oraz pozbyła się czarnego ekranu, który pojawiał się u niektórych osób - po przebudzeniu komputera z hibernacji.

Lutowa aktualizacja zostanie ściągnięta automatycznie przez Windowsa. Jak zwykle istnieje też oczywiście możliwość jej ręcznego pobrania z poziomu zakładki Windows Update w systemie lub z internetowego katalogu Microsoftu, w postaci osobnego pliku instalacyjnego.

Warto jednak zauważyć, że użytkownicy okienek posiadający wcześniejsze łatki wchodzące w skład lutowej aktualizacji zgłaszają problemy z ich działaniem. Mowa tu o błędach pojawiających się przy instalacji, a także przeróżnych niespodziewanych bugach wpływających na funkcjonowanie systemu operacyjnego, do których zdążył nas już niestety przyzwyczaić Microsoft.

Źródło: Windows Latest

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Lutowa aktualizacja Windows 10 już dostępna