PODPOWIEDZI:

Motorola odświeża średnią półkę - Moto G10 i G30 już wkrótce w Europie!

Motorola odświeża średnią półkę - Moto G10 i G30 już wkrótce w Europie!

Seria Moto G rozsławiła Motorolę wśród klientów oczekujących interesujących funkcji i czystego Androida w stosunkowo niewysokiej cenie. Od kilku lat jej nowi przedstawiciele ukazują się średnio co pół roku. Nie inaczej jest tym razem, choć Moto G10 i Moto G30 swoimi nazwami sugerują nowe otwarcie.

Tak po prawdzie to z tego otwarcia nie ma zbyt wielkich fajerwerków. Na szczęście mam dla was dobrą wiadomość już na starcie. Zarówno Motorola Moto G10, jak i Motorola G30 dotrą do Polski z modułem NFC. To ważne o tyle, że w przypadku niektórych modeli producenta mieliśmy do czynienia z loterią w tej kwestii. Czym jeszcze zaskoczy nas producent, których ochoczo rozpycha się w naszej porównywarce smartfonów?

Motorola Moto G10 czyli "Ta tańsza"

Choć obydwa smartfony nie różnią się tak mocno, jak mogłaby wskazywać na to odległość między 10 a 30, tak kilka detali zdecydowało o niższej cenie Motoroli Moto G10. Przede wszystkim to kolejny smartfon producenta z ekranem HD+ (1600x720 px). W tym przypadku jest to matryca IPS TFT LCD z łezkowym wcięciem na środku. Wyglądem przypomina to rozwiązania sprzed dwóch lat - także dolna ramka nie jest przesadnie mała. Producent niejako rekompensuje to odpornością na zachlapania IP52.

W Motoroli Moto G10 gości ekran Max VIsion o rozdzielczości HD+

Motorola Moto G10 w Polsce pojawi się w wersji z 4 GB RAM-u i 64 GB na pliki. W obliczu wyposażenia w procesor Snapdragon 460 otrzymujemy obraz urządzenia plasujące się w niższych rewirach rankingu smartfonów, przynajmniej w segmencie do 1000 złotych. O poprawę potencjalnie przeciętnych wrażeń z rozgrywki zadba nakładka My UX z dedykowanymi funkcjami dla graczy. Poza nimi posiada ona kilkustopniową personalizację wyglądu oraz popularne Moto Gesty. 

Motorola Moto G10 pozwoli zapłacić NFC

Smartfon zaoferuje baterię o pojemności 5000 mAh z ładowaniem zaledwie 10W, które dojdzie do skutku dzięki portowi USB-C. Telefon obsłuży też karty pamięci do 512 GB. Całość pracuje pod kontrolą Androida 11. Motorola Moto G10 posiada dedykowany przycisk asystenta Google, podobnie jak Moto G30.

W środku znajdziemy następujące aparaty:

  • Główny obiektyw: 48 Mpix f/1.7
  • Obiektyw ultraszerokokątny: 8 Mpix f/2.2
  • Obiektyw Macro Vision: 2 Mpix f/2.4
  • Sensor głębi: 2 Mpix f/2.4
  • Przedni aparat: 8 Mpix f/2.2

Motorola Moto G10 otrzyma cztery aparaty z tyłu

Smartfon obsłuży wszystkie znane z poprzedników tryby, w tym Night Vision, Kolor Spotowy, Tryb Manualny z formatem .RAW, Cinemagraph czy wycinanie obiektów. Maksymalna rozdzielczość video nie wyniesie jednak więcej niż Full HD przy 60 klatkach na sekundę.

Motorola Moto G10 pojawi się w Polsce w przyszłym tygodniu w cenie 699 złotych

Motorola Moto G30 - Połączenie wysokiej i niskiej półki

Na początku rozważań o Motoroli Moto G10 rozważałem, że nie różni się ona zbyt mocno od Motoroli Moto G30. Wizualnie obydwa telefony rozpoznamy wyłącznie po wyspie aparatów - ich waga oraz wymiary są niemalże identyczne. Podobny jest też ekran - Max Vision o rozmiarze 6,5 cala także otrzymał rozdzielczość HD+. Zmieniła się za to częstotliwość odświeżania - Motorola Moto G30 odświeża ekran w tempie 90 razy na sekundę

Motorola Moto G30 dostanie ten sam ekran, ale z odświeżaniem 90 Hz

Inny jest też procesor, choć różnic pomiędzy poprzednio wspomnianym Snapdragonem 460 a Snapdragonem 662 także nie ma aż tak wielu. Obydwa układy korzystają z ośmiu rdzeni Kryo 260, przy czym w modelu 662 mają one taktowanie 2,0 GHz zamiast 1,8 GHz. Wyższe taktowanie otrzymał też układ graficzny Adreno 610 obecny w obydwu modelach, a w 662 taktowany na 950 MHz. Moto G30 otrzymał także 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci na pliki użytkownika z opcją rozszerzenia kartą Micro SD o maksymalnie 512 GB.

Motorola G30 otrzyma cztery aparaty z tyłu

W aparatach Motoroli Moto G30 także nie doszło do wielkiego przetasowania, bowiem parametry zmieniła tylko część aparatów:

  • Główny obiektyw: 64 Mpix f/1.7
  • Obiektyw ultraszerokokątny: 8 Mpix f/2.2
  • Obiektyw Macro Vision: 2 Mpix f/2.4
  • Sensor głębi: 2 Mpix f/2.4
  • Przedni aparat: 13 Mpix f/2.2

Motorola Moto G30 otrzymała przycisk do asystenta Google

Tę samą pojemność - 5000 mAh - ma bateria. Tym razem otrzymamy jednak ładowarkę 20W. Reszta, jak NFC, Bluetooth czy obecność gniazda słuchawkowego, pozostała bez zmian. Prawdziwą różnicę pokażą testy smartfonów, a patrząc na plan wydawniczy Motoroli, nie będziemy musieli czekać przesadnie długo.

Za Motorolę Moto G30 przyjdzie nam zapłacić 899 złotych, a na sklepowych półkach pojawi się ona w przyszłym tygodniu.

blog comments powered by Disqus
Motorola odświeża średnią półkę - Moto G10 i G30 już wkrótce w Europie!