PODPOWIEDZI:

HyperX Alloy Origins 60 to miniaturowa klawiatura mechaniczna dla graczy

HyperX Alloy Origins 60 to miniaturowa klawiatura mechaniczna dla graczy

Firma HyperX zaprezentowała nową klawiaturę mechaniczną dla graczy o nazwie Alloy Origins 60. Jest to wysokiej klasy model z podświetlanymi klawiszami, który został pozbawiony przycisków funkcyjnych oraz numerycznych. Pozwala mu to zmieścić się nawet na najmniejszym biurku.

Alloy Origins 60 to już kolejna klawiatura gamingowa w katalogu HyperX, choć firma najlepiej znana jest dzięki swoim świetnie ocenianym pamięciom RAM. Jest to jednak jej pierwszy model wykonany w ultrakompaktowym formacie, który osiąga zaledwie ok. 60 procent rozmiarów standardowej klawiatury (stąd też wzięła się sześćdziesiątka w nazwie produktu).

Według HyperX zaoszczędzone w ten sposób miejsce na biurku uwolni podczas zabawy drugą rękę korzystającą z myszki do gier, pozwalając na swobodne wykonywanie zamaszystych ruchów w wielu kierunkach. Dostęp do przycisków funkcyjnych otrzymujemy, korzystając z odpowiednich skrótów i makr przechowywanych w pamięci sprzętu.

Alloy Origins 60 i ciche czerwone switche

Wszystkie przyciski urządzenia korzystają z szybkich i cichych switchy HyperX Red. Żywotność każdego z nich wynosi ok. 80 milionów uderzeń. Z zewnątrz klawisze zabezpieczone są keycapami z tworzywa sztucznego PBT, gwarantującego wysoką odporność na ścieranie oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Klawisze urządzenia podświetlają od spodu mocne diody RGB. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu bez problemu ustawimy własne schematy oświetlenia wraz z animacjami. Istnieje \również możliwość dowolnego oznaczania światłem pojedynczych przycisków lub ich całych grup.

HyperX Origins 60 odznacza się niewielkimi rozmiarami

Obudowa i kabel

Obudowa Alloy Origins 60 składa się z solidnych paneli wykonanych z aluminium lotniczego. Urządzenie waży nieco ponad 700 gram. Z komputerem łączymy je przez odczepiany kabel o długości 1,8 metra, który wyposażony jest w końcówkę USB-C lub USB-A.

HyperX Alloy Origins 60 trafił już dziś do pierwszych sklepów w Kanadzie i USA. Jego sugerowana cena to 100 dolarów (ok. 370 złotych).

Źródło: HyperX

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
HyperX Alloy Origins 60 to miniaturowa klawiatura mechaniczna dla graczy